Motorola o CrystalTalk

Motorola o CrystalTalk

Motorola o CrystalTalk
Źródło zdjęć: © Motorola
17.07.2008 19:15, aktualizacja: 18.07.2008 09:49

CrystalTalk jest autorską technologią opracowaną przez Motorolę, stosowaną w telefonach komórkowych oraz akcesoriach Bluetooth. Zapewnia naturalną, dobrze słyszalną dla obu stron rozmowę telefoniczną nawet w hałaśliwym otoczeniu.

Co ważne, CrystalTalk jest bezpieczna dla zdrowia, gdyż nie podnosi głośności ponad dopuszczalne normy. W niektórych wypadkach technologia w ogóle nie ingeruje w poziom głośności, a tylko przekierowuje energię mowy na najbardziej czułe dla ucha częstotliwości.

W zależności od rodzaju zakłóceń i telefonu, redukcja szumów może wynosić nawet do 29 decybeli, przy czym tylko nieznacznie wzrasta zużycie baterii. Dzięki niej np. muzyczne telefony Motorola U9 i Motorola ROKR E8 umożliwiają wygodne prowadzenie rozmowy zarówno na ruchliwym skrzyżowaniu, jak i w gwarnym pomieszczeniu.

Technologia CrystalTalk wykorzystuje serię algorytmów w cyfrowym procesorze sygnału, by odfiltrować hałas z otoczenia. W ten sposób eliminuje zakłócenia, które zbierane byłyby przez mikrofon telefonu. Jednocześnie głos rozmówcy jest odpowiednio "oczyszczany" i wzmacniany.

W zależności od rodzaju urządzenia CrystalTalk jest implementowana na dwa sposoby: w telefonach za pomocą oprogramowania, w zestawach słuchawkowych Bluetooth dzięki zastosowaniu dwóch mikrofonów, które oddzielają głos użytkownika od szumów otoczenia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)