Mio Cyclo: nawigacja i komputer rowerowy w jednym

Mio Cyclo: nawigacja i komputer rowerowy w jednym
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

23.04.2013 14:32, aktual.: 23.04.2013 15:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mio Cyclo serii 300 to urządzenia łączące w sobie funkcjonalności komputerów rowerowych oraz nawigacji. Urządzenia mają preinstalowane mapy rowerowe i drogowe oraz bazę miejsc POI dla rowerzystów. Za ich pomocą można zmierzyć czas przejazdu, prędkość, spalone kalorie i sprawdzić swoją pozycję w terenie. W serii znajdują się modele Mio Cyclo 300 oraz Cyclo 305 HC, wyposażony dodatkowo w technologię ANT+.

Mio Cyclo 300/305. są wyposażone w 3-calowy ekran dotykowy z powłoką antyodblaskową. Obudowa urządzeń, zgodnie ze standardem IPX7, pozwala na swobodne korzystanie z nich także w trudnych warunkach pogodowych, na przykład podczas silnego deszczu. Zastosowana bateria pozwala na korzystanie z nich do 12 godzin bez przerwy.

Oba urządzenia z serii 30. wyposażono w preinstalowane mapy drogowe i rowerowe. Bogata baza użytecznych miejsc (POI) pozwala na łatwe nawigowanie m.in. do punktów serwisowych czy miejsc odpoczynku na trasie.

Model Mio Cyclo 30. HC ma wszystkie funkcje przydatne zarówno profesjonalnym kolarzom szosowym, jak i zaawansowanym rowerzystom górskim. Jest dodatkowo wyposażony w technologię ANT+, która umożliwia bezprzewodowe przesyłanie danych z czujników rowerowych – takich jak czujnik tętna i czujnik kadencji. Oba wspomniane czujniki znajdują się w zestawie z modelem 305 HC.

Dzięki funkcji Surprise Me, którą posiada sprzęt z serii Mio Cyclo, nawigacja na podstawie kilku parametrów tworzy trzy alternatywne trasy rowerowe. Użytkownik musi tylko określić czas, jaki chce przeznaczyć na wycieczkę albo ustalić odległość, jaką chce przemierzyć. Urządzenia mierzą także czas przejazdu, prędkość, spalone kalorie, przejechaną odległość oraz zapisują aktualną pozycję rowerzysty. Do urządzeń dołączona jest aplikacja Mio Share. Pozwala ona na zarządzanie urządzeniami za pomocą komputera. Można dzięki niej m.in. monitorować wyniki treningów, przeglądać przejechane dotychczas trasy, a także planować swoje własne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)