Nawigacja GPS z wbudowanym wideorejestratorem od Mio

Nawigacja GPS z wbudowanym wideorejestratorem od Mio
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

20.08.2014 10:44, aktual.: 18.09.2014 09:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mio wprowadza na rynek urządzenie, które łączy funkcje nawigacji samochodowej z użytecznością wideorejestratora. Korzystając z Combo 5107 LM kierowca może korzystać ze wszystkich najważniejszych funkcji znanych z nawigacji serii Spirit, a jednocześnie rejestrować materiał wideo w jakości HD.

Nawigacja

Combo 510. LM jest wyposażono w mapy 44 krajów Europy – w tym oczywiście Polski. Mapy można bezpłatnie i bezterminowo aktualizować. Dzięki temu użytkownicy mogą pobierać najnowsze dane mapowe przez cały okres ich eksploatacji i nie muszą za to płacić. Combo oferuje również bezterminową aktualizację bazy fotoradarów.

Znajdziemy tu również standardowe funkcje znane z nawigacji Mio Spirit, czyli m.in. usługę Smart Routes (czyli: Inteligentne wyznaczanie trasy, Wybór trasy spośród kilku alternatywnych dróg oraz LearnMe Pro, czyli funkcja nawigacji do uczenia się stylu jazdy kierowcy i proponowanie mu tras bardziej dopasowanych do jego preferencji), asystent pasa ruchu i parkowania, trójwymiarowy podgląd skrzyżowań i planowanie podróży poprzez punkty pośrednie.

Wideorejestrator

Funkcje wideorejestraotra i nawigacji połączono w taki sposób, by można było łatwo i płynnie przełączać się między oboma funkcjonalnościami. Zarówno z menu, jak i z ekranu mapy za pomocą jednego przycisku można przejść do sterowania kamerą. Obsługa kamery odbywa się za pomocą ekranu dotykowego, bez dodatkowych przycisków sterujących. Mio Combo może nagrywać filmy działając w tle i nie zakłócając w żaden sposób nawigacji.

Dzięki modułowi GPS do filmów dołączany jest ślad GPS. Zapisana zostaje pozycja pojazdu, jego prędkość oraz kierunek poruszania się. Dzięki temu przy odtwarzaniu nagranych filmów w programie MiVue Manager można prześledzić na mapie przebytą trasę.

Mio Combo 510. LM wyposażono także w trzyosiowy czujnik wstrząsów. Ta funkcja umożliwia późniejsze odczytanie z diagramu falowego kierunku poruszania się pojazdu, a także wstrząsów, które na niego oddziaływały. Gdy urządzenie wykryje gwałtowną zmianę rejestrowanych danych, nagranie zostanie oznaczone jako Zdarzenie i będzie chronione przed automatycznym nadpisywaniem po zapełnieniu karty pamięci. Przy odpowiednich ustawieniach czułości wideorejestrator może oznaczyć w ten sposób również nagranie w sytuacji, kiedy trafimy na niebezpieczną dziurę w jezdni.

Podłączone do źródła energii w samochodzie Mio Combo uruchomi nagrywanie wideo wraz z uruchomieniem stacyjki. Filmy rejestrowane są w jakości HD 720p. Kąt widzenia obiektywu 12. stopni, a w obiektywie urządzenie wykorzystuje soczewkę F2.4.

Cena: 700 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)