Mio Technology i Navman - pierwsze wspólne produkty

Mio Technology i Navman - pierwsze wspólne produkty
Źródło zdjęć: © IDG

06.03.2008 18:30, aktual.: 07.03.2008 09:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mio Technology Corporation, czołowy dostawca osobistych urządzeń nawigacyjnych GPS na świecie, zaprezentował najnowszą rodzinę przenośnych produktów GPS nazwaną MioMoov oraz innowacyjny pakiet treści i usług MioMore. Moov jest pierwszym wspólnym projektem po fuzji firm Mio oraz Navman i obejmuje pięć produktów zbudowanych na sprawdzonej technologii GPS Mio, wyposażonych w intuicyjne oprogramowanie do wyznaczania tras.

"Fuzja marek Mio i Navman już teraz przynosi korzyści i innowacje zarówno naszym klientom, jak i partnerom handlowym. Nie wystarczy już oferować choćby najdoskonalszej nawigacji z punktu A do B. Następna generacja urządzeń GPS musi zapewniać usługi dodatkowe, które zapewnią lepsze rozeznanie w lokalnym środowisku, w tym informacje o sklepach, punktach użyteczności publicznej i warunkach drogowych" - powiedział Ben Perrin, wiceprezes ds. marketingu w firmie Mio.

Obraz
© Moov 330 (fot. IDG)

Urządzenia GPS z rodziny Moov będą jako pierwsze w Europie oferować dynamiczną funkcję lokalnego wyszukiwania, która pozwoli znaleźć interesujące obiekty, takie jak sklepy, restauracje, firmy oraz inne punkty użyteczności publicznej. Technologia lokalnego wyszukiwania jest wspierana przez czołowych dostawców usług katalogowych z całej Europy i pozwala urządzeniom przeszukiwać najobszerniejsze bazy danych pod kątem konkretnych lokalnych udogodnień za pośrednictwem połączenia Bluetooth z telefonem komórkowym. Użytkownicy mogą również zawczasu wyszukać interesujące obiekty w Internecie, korzystając z dołączonego oprogramowania komputerowego MioMore i zapisać je w urządzeniu przed wyruszeniem w podróż.

Rodzina Moov jest pierwszą wyposażoną standardowo w nową technologię SiRFInstantFixII. Technologia ta przewiduje, gdzie będą znajdować się satelity GPS w momencie włączenia urządzenia, co pozwala uzyskać namiar w ciągu zaledwie pięciu sekund i rozpocząć nawigację od razu po uruchomieniu samochodu.

Technologia prognozowania położenia satelitów SiRFInstantFixII znacznie przyspiesza inicjalizację osobistych urządzeń nawigacyjnych. Po jednej obserwacji każdego satelity SiRFInstantFixII dokładnie przewiduje jego pozycję nawet przez trzy dni, co eliminuje potrzebę pobierania efemeryd podczas kolejnych rozruchów i umożliwia pełną nawigację w ciągu zaledwie pięciu sekund. Technologia ta jest obsługiwana przez większość chipów SiRFstarIII oraz przez układy SoC SiRFatlasIII i SiRFtitan.

Kluczowe Funkcje:
Znacznie krótszy czas rozruchu
Niepotrzebna łączność z siecią
Brak opłat za dostęp do sieci bezprzewodowej
Prognozy położenia satelitów ważne przez trzy dni
Oprogramowanie SiRFInstantFixII rezydujące w urządzeniu mobilnym
Zgodne z większością chipów SiRFstarIII oraz układów SoC SiRF

SiRFInstantFixII zapewnia szybki rozruch z 7-metrową dokładnością bez łączności z siecią i w sposób zupełnie niewidoczny dla użytkownika. Przenośne urządzenia nawigacyjne wyposażone w SiRFInstantFixII nie tylko szybciej rozpoczynają śledzenie i nawigację, ale robią to przy użyciu znacznie słabszych sygnałów niż te, które są potrzebne do uzyskania danych o położeniu satelitów w tradycyjny sposób, a zatem eliminują barierę, która często uniemożliwia nawigację w trudnych warunkach GPS. Oprogramowanie SiRFInstantFixII rezyduje w głównym procesorze przenośnych urządzeń nawigacyjnych z chipem SiRFstarIII i może działać jako drugoplanowe zadanie o niskim priorytecie. W przypadku SiRFatlas i SiRFtitan oprogramowanie SiRFInstantFixII rezyduje w układzie SoC.

Obraz
© Moov 200 (fot. IDG)

Oprócz nowych funkcji produkty Moov oferują najlepsze funkcje bieżących linii Mio, nawigację fotograficzną NavPix oraz intuicyjny interfejs do wprowadzania adresów i wyznaczania tras, NavPix pozwala wykorzystać do nawigacji zdjęcia oznaczone ukrytymi współrzędnymi GPS, aby użytkownik mógł bezpośrednio dotrzeć do miejsca uwiecznionego na fotografii. Oprogramowanie komputerowe MioMore zapewnia dostęp do ponad miliona oznaczonych w ten sposób zdjęć budynków i miejsc, które można bezpłatnie pobrać z serwisu Flickr i witryny NavPix.

Moov 200 i 330 Region - mapy regionalne ( Europa centralno - wschodnia, 13 krajów ) oraz Moov 200/330/360 Europa Plus ( cała Europa, 38 krajów ). Urządzenia Moov 330 i 360 są wyposażone w panoramiczny ekran o przekątnej 4,3", a nowo zaprojektowany interfejs do wprowadzania adresów i wyznaczania tras sprawia, że są one łatwe i wygodne w użyciu.

Moov 360 Europe Plus:
Bluetooth z funkcją zestawu głośnomówiącego
Lokalne wyszukiwanie z wykorzystaniem Bluetooth* lub oprogramowania komputerowego MioMore
Nowe, łatwe w użyciu oprogramowanie
Pięciokrotnie krótszy czas namiaru GPS dzięki SiRFInstantFixII
Wstępnie załadowane dane o radarach drogowych - bezpłatna wersja próbna**
Nawigacja fotograficzna NavPix
Nowy, ulepszony interfejs oprogramowania komputerowego MioMore
Wbudowane raportowanie przejechanego dystansu
Licznik podróży
Najnowsze dane map
Cienka, lekka konstrukcja
Obsługa kart SDHC

Moov 330 Region / 330 Europa Plus:
Lokalne wyszukiwanie z wykorzystaniem Bluetooth* lub oprogramowania komputerowego MioMore
Nowe, łatwe w użyciu oprogramowanie
Pięciokrotnie krótszy czas namiaru GPS dzięki SiRFInstantFixII
Wstępnie załadowane dane o radarach drogowych - bezpłatna wersja próbna**
Nawigacja fotograficzna NavPix
Nowy, ulepszony interfejs oprogramowania komputerowego
Wbudowane raportowanie przejechanego dystansu
Licznik podróży
Najnowsze dane map
Cienka, lekka konstrukcja
Obsługa kart SDHC

Moov 200 Region oraz Moov 200 Europa Plus
Dzięki odbiornikowi GPS z technologią SiRFInstantFixII, 3,5-calowemu ekranowi dotykowemu oraz najnowszym mapom urządzenie Moov 200 zapewnia najnowocześniejsze funkcje nawigacji satelitarnej za przystępną cenę.

Moov 200 Region / 200 Europa Plus:
Lokalne wyszukiwanie z wykorzystaniem oprogramowania komputerowego MioMore
Nowe, łatwe w użyciu oprogramowanie
Pięciokrotnie krótszy czas namiaru GPS dzięki SiRFInstantFixII
Wstępnie załadowane dane o radarach drogowych - bezpłatna wersja próbna**
Licznik podróży
Najnowsze dane map
Cienka, lekka konstrukcja
Obsługa kart SDHC

*Wymagany jest telefon komórkowy zgodny z Bluetooth; opłaty za dostęp do sieci są zróżnicowane.

**Przez okres 12 miesięcy. Dostępność danych o radarach drogowych różni się w zależności od prawa obowiązującego w danym kraju. Klienci otrzymują dostęp do bazy danych o radarach drogowych na okres jednego roku. Subskrypcję aktualizacji można wykupić na stronie www.mio.com.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)