CES2009: Mio Spirit, rewolucja w nawigacji

CES2009: Mio Spirit, rewolucja w nawigacji

CES2009: Mio Spirit, rewolucja w nawigacji
Źródło zdjęć: © Mio
09.01.2009 14:14, aktualizacja: 09.01.2009 14:27

Mio Technology zaprezentował na targach CES 2009 przełomowe
oprogramowanie nawigacyjne „Mio Spirit”. Wyróżnia się ono prostym i
intuicyjnym interfejsem użytkownika, unikalnym trybem „Explore Mode”,
pokazującym w sposób czytelny wszystkie pobliskie punkty użyteczności
(POI), a także przyciskiem nagrywania, który zapisuje ulubione trasy,
lokalizacje i notatki głosowe

Kolejną nowością, którą zaprezentuje Mio podczas targów CES będzie pierwsze sygnowane marką producenta mobilne urządzenie internetowe (MID). Aby opracować interfejs i oprogramowanie nawigacyjne w najwyższym stopniu odpowiadające potrzebom użytkownika, Mio przeprowadziło międzynarodowe badania w celu zebrania opinii klientów w różnym wieku. Wyniki badań pokazały, że większość urządzeń nawigacyjnych koncentruje się wyłącznie na „przejechaniu odcinka od A do B”, zupełnie pomijając inne aspekty podróży. Oprogramowanie „Mio Spirit” zapewnia kompletne rozwiązanie nawigacyjne ułatwiające zarówno zaplanowanie podróży jak i korzystanie z urządzenia podczas jej trwania. Intuicyjny i prosty w obsłudze interfejs użytkownika sprawia, że klienci mogą w pełni cieszyć się wygodą, którą zapewnia nawigacja Mio. W oprogramowanie Mio Spirit wyposażone zostaną produkty marki Mio, które wprowadzane będą na rynek od drugiego kwartału 2009 r.

„_ Mio Spirit stanowi przełom w projektowaniu oprogramowania nawigacyjnego. Interfejs stworzony pod kątem potrzeb użytkowników skraca czas wykonywania operacji, zwiększając komfort pracy z urządzeniem. Nawigatory Mio zyskały tym samym przewagę podczas wkraczania na kolejne segmenty rynku. Nowe oprogramowanie pomoże klientom oszczędzić czas, pieniądze i wysiłek _” – mówi Samuel Wang, prezes Mio Technology.

Obraz
© Menu Mio Spirit (fot. Mio)

Najważniejsze funkcje oprogramowania „Mio Spirit”:

 • Explore Mode: umożliwia łatwe przeglądanie map w celu odszukania wszystkich pobliskich punktów użyteczności publicznej. Oszczędza czas i wysiłek, jaki zwykle wiąże się z wyszukiwaniem tych punktów w oddzielnych kategoriach. Nowoczesne menu POI pokazuje szczegółowe informacje o każdym POI niczym zintegrowany przewodnik turystyczny, ułatwiając użytkownikom poznawanie okolicy.
 • Przycisk nagrywania: służy do wygodnego rejestrowania lokalizacji, tras i notatek głosowych w osobistym przewodniku turystycznym, pozostawiając do nich dostęp.
 • Przyjazny interfejs użytkownika: symboliczne ikony są zrozumiałe nawet dla użytkowników korzystających z urządzenia po raz pierwszy. Logiczna organizacja menu oznacza, że nie trzeba już stale przełączać się między okienkami, żeby skonfigurować trasy lub znaleźć punkty użyteczności.
 • TruMap: mapa zaprojektowana tak, by jej wygląd przypominał tradycyjną, papierową mapę. Jest wyraźna i czytelna, ułatwiając odczyt trasy i nawigację.
 • Oprogramowanie NavPix do nawigacji przy użyciu fotografii, a także fabrycznie wczytane przewodniki turystyczne oferujące szczegółowe informacje o ważnych punktach użyteczności co pozwala z wyprzedzeniem planować wszelkie podróże.

Podczas targów CES 2009 Mio prezentuje także swoje pierwsze mobilne urządzenie internetowe (Mobile Internet Device), przeznaczone dla użytkowników, którzy korzystają z usług internetowych. Urządzenie waży 600g i umożliwia pracę na bateriach przez 8 godzin. Dzięki temu użytkownicy mogą komunikować się przez sieć w każdym czasie i miejscu. Pełne dane techniczne i data wprowadzenia urządzenia na rynek powinny zostać ujawnione w drugim kwartale 2009 r.

Najważniejsze cechy mobilnego urządzenia internetowego Mio:

 • Bardzo długi czas działania: bateria starcza nawet na 8 godzin użytkowania
 • Łatwa obsługa
 • Przyjazny system operacyjny Windows Mobile
 • Specjalnie zmodyfikowane menu, dające szybki i wygodny dostęp do najczęściej używanych aplikacji
 • Duży wyświetlacz WVGA o przekątnej 7” i rozdzielczości 800x480 pikseli, umożliwiający komfortowe korzystanie z Internetu
 • Zawsze w sieci
 • Wbudowana karta bezprzewodowa
 • Płaska i lekka konstrukcja
 • Szybki start systemu
 • Wbudowany odbiornik GPS
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)