Miniaturowy kompakt o dużych możliwościach

Miniaturowy kompakt o dużych możliwościach
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

31.03.2011 10:14, aktual.: 23.09.2011 15:15

Miniaturyzacja to powszechny trend w technologiach, również w dziedzinie fotografii. O tym jak duży postęp już się dokonał, możemy przekonać się na przykładzie telefonów komórkowych, które są coraz smuklejsze i lżejsze...

Miniaturyzacja to powszechny trend w technologiach, również w dziedzinie fotografii. O tym jak duży postęp już się dokonał, możemy przekonać się na przykładzie telefonów komórkowych, które są coraz smuklejsze i lżejsze, a mimo to zastosowane matryce umożliwiają robienie zdjęć i nagrywanie materiałów wideo charakteryzujących się wysoką jakością.

Niewielkie rozmiary podzespołów fotograficznych pozwoliły japńskiej firmie Thanko skonstruować miniaturowy kompakt o naprawdę niezłych parametrach. Aparat na pierwszy rzut oka przypomina szpiegowski gadżet. Wymiary 4. x 29 x 10 mm i waga zaledwie 14 g nie sugerują, aby było to w pełni funkcjonalne urządzenie do robienia zdjęć. Jak się okazuje, nic bardziej mylnego.

Obraz
© (fot. thanko.jp)

Nowość Thanko została wyposażona w matrycę o rozdzielczości 8 MPix, stałoogniskowy obiektyw, mikrofon, złącze microSD obsługujące karty o pojemności do 3. GB oraz port USB 2.0 służący do wymiany danych z komputerem i ładowania baterii. Standardowy ekran LCD został zastąpiony elektronicznym wizjerem. Całość oprócz robienia zdjęć pozwala na nagrywanie wideo w rozdzielczości 1280 x 960 pikseli z prędkością 30 klatek na sekundę. Ponadto oferuje funkcję dyktafonu.

Producent wycenił swój miniaturowy aparat (w przeliczeniu) na około 270 złotych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)