Microsoft: Nie wszystkie informacje mogą być bezpłatne

Microsoft: Nie wszystkie informacje mogą być bezpłatne

Microsoft: Nie wszystkie informacje mogą być bezpłatne
Źródło zdjęć: © Microsoft
21.11.2008 20:33, aktualizacja: 25.11.2008 11:34

Google News zarabia blisko 100 mln dolarów na informacjach, za które nic nie płaci. "Przyszłość branży wydawniczej nie może tak wyglądać" - powiedział Thomas C. Rubin, główny prawnik Microsoft ds. własności intelektualnej.

Serwis Gogle News zarabia na treściach, które zyskuje z zewnętrznych źródeł. Całkowicie za darmo i bez dodatkowych opłat. "Nie może być tak, że wszystkie informacje są dostępne za darmo" - skomentował działania portalu Thomas C. Rubin, prawnik firmy Microsoft.

Na spotkaniu z brytyjskimi wydawcami internetowymi Rubin stwierdził, że Gogle News zarabia m. in. na informacjach z gazet, które same obniżają koszty i redukują personel. W tym samym czasie serwis zarabia do 100 mln USD. Rubin zaapelował o stworzenie nowego modelu wynagrodzeń twórców za ich pracę. "Przyszłość branży wydawniczej nie może tak wyglądać" - stwierdził.

Serwis Google News, podobnie jak MSNBC Newsbot firmy Microsoft, to centrum informacji prezentujące najświeższe wiadomości z zewnętrznych źródeł. Dlatego, jak zauważa portal Cnet.com, wypowiedź prawnika Microsoft prawdopodobnie wpisuje się w walkę z konkurencją.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)