To mogą być ostatnie tak dobre wyniki Apple'a

To mogą być ostatnie tak dobre wyniki Apple'a

To mogą być ostatnie tak dobre wyniki Apple'a
Źródło zdjęć: © Max Timchenko / CC
27.01.2016 11:50, aktualizacja: 27.01.2016 13:33

Apple właśnie opublikował swoje sprawozdanie finansowe za pierwszy kwartał fiskalny 2016 roku, uwzględniający gorący sezon świąteczny. Wyniki są godne pozazdroszczenia przez każdego. Ale uwypuklają też pewien problem.

Apple, na pierwszy rzut oka, po raz kolejny poradził sobie fenomenalnie, zarabiając na czysto 18,4 miliarda dolarów przy przychodach na poziomie 75,9 miliarda. Wgłębiając się w dokumenty można jednak zauważyć pewne problemy.

Apple sprzedał, bagatela, 74,8 miliona iPhone'ów w kwartale kończącym się na 26 grudnia ubiegłego roku. A to oznacza, że wynik, choć fenomenalny, nie reprezentuje praktycznie żadnego wzrostu sprzedaży. Sam Tim Cook, dyrektor generalny firmy, przyznał, że w następnym kwartale spodziewa się spadków sprzedaży najistotniejszego produktu Apple'a.

Z tego samego sprawozdania wynika, że sprzedaż komputerów Mac spadła o 4 proc. w porównaniu do analogicznego kwartału rok temu i o 7 proc. w porównaniu do poprzedniego kwartału. Najgorzej poradziły sobie iPady, których sprzedaż co prawda wzrosła aż o 63 proc. w porównaniu do poprzedniego kwartału, ale porównując z kwartałem rok temu spadła o 25 proc.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Sam dołożył slot kart MicroSD w swoim smartfonie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)