Dostawcy Internetu mają tropić piratów

Dostawcy Internetu mają tropić piratów
Źródło zdjęć: © AFP

29.01.2008 13:00, aktual.: 30.01.2008 09:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jean Berbinau, sekretarz generalny francuskiego urzędu Autorité de Régulation des Mesures Techniques zapowiedział podczas targów MIDEM wprowadzenie nad Sekwaną nowego prawa, które zobowiąże dostawców usług internetowych do monitorowania przypadków łamania praw autorskich przez ich klientów.

Wcześniej - pod koniec listopada 2007 r. - o możliwości wprowadzenia takiego rozwiązania mówił Nicolas Sarkozy, prezydent Francji ( pisaliśmy o tym w tekście "Francja odetnie piratów" - http://www.pcworld.pl/news/132024/100.html. Wtedy były to jednak tylko rozważania - teraz mamy propozycje konkretnych ustaw.

Przedstawiony przez Jeana Berbinau projekt nowych przepisów przewiduje, że dostawcy usług internetowych wprowadzą do regulaminów kilka nowych punktów. Chodzi m.in. o wprowadzenie zasady, że osoba, która po raz trzeci zostanie przyłapana na nielegalnym dystrybuowaniu w Internecie materiałów chronionych prawem autorskim ( np. filmów lub muzyki ) zostanie automatycznie odcięta od Sieci. Oczywiście, niezbędne będzie do tego rozpoczęcie stałego monitorowania sieci pod kątem przypadków piractwa.

Nie wiadomo na razie, kiedy projekt nowych przepisów trafi pod obrady francuskiego Parlamentu. Trudno też na razie wyrokować, jakie ma on szanse na zatwierdzenie przez deputowanych - najważniejsze francuskie ugrupowania polityczne na razie nie skomentowały propozycji Jeana Berbinau.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)