Lumix G3 - kreatywny aparat od Panasonica

Lumix G3 - kreatywny aparat od Panasonica

Lumix G3 - kreatywny aparat od Panasonica
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
13.05.2011 15:00, aktualizacja: 23.09.2011 14:58

Panasonic wprowadza na rynek Lumix G3- najmniejszy i najlżejszy na świecie aparat z wymiennymi obiektywami oraz wbudowanym elektronicznym wizjerem.

Aparat wyposażono w nową 16.0-megapikselową matrycę i autofocus działający z wysoką prędkością. Matryca Live MOS Micro Cztery Trzecie pozwala uzyskać mniejszą ilości szumów, dzięki na nowo opracowanym technikom obróbki obrazu. Uzyskano tym samym redukuję poziomu szumów o jedną trzecią w porównaniu do konwencjonalnych sensorów.

Zastosowany w Lumixi G3 autofocus działa z prędkością około 0,1 sekundy (w typowych warunkach). Może on działać w trybie wieloobszarowym (maksymalnie 2. punkty), w trybie rozpoznawania twarzy, lub w trybie dynamicznego ustawiania punktu ostrości podążając za obiektem.

Obraz
© (fot. Panasonic)

W aparacie zastosowano procesor Venus Engine VI FHD, zawierający technologię obróbki obrazu Advanced Intelligent Resolution i Intelligent D-range Control. Pozwala on na komfortową pracę także w przypadków materiałów wideo HD. Aparat umożliwia wykonanie zdjęć seryjnych z prędkością 2. klatek na sekundę przy rodzielczości 4 Mpx i 4 klatek na sekundę przy rozdzielczości 16 Mpx.

Użyta w Lumixie G3 technologia Advanced Intelligent Resolution wykrywa automatycznie trzy obszary: kontury, obszary o szczegółowych teksturach i obszary łagodnej gradacji. Kontury są retuszowane w celu uzyskania dokładniejszych brzegów, zarazem podkreślając obszary obrazu cechujące się większą ilością tekstur. Technologia Venus Engine VI HD dostarcza również możliwość selektywnej redukcji szumów na brzegach beż spadku rozdzielczości.

Aparat umożliwia także wybór pomiędzy Elektronicznym wizjerem (EVF) a 3 calowym LCD wyposażonym w Full-time Live View (podgląd na żywo). Ekran liczy 460,00. punktów i można go obrać o 180 stopni w poziomie i 270 stopni w pionie.

Ceny: 2999 PLN (zestaw kitowy z obiektywem 14-42mm) lub *4299 PLN *(zestaw z podwójnym obiektywem)

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)