Pierwszy projektor od Panasonica o rozdzielczości ponad 4K

Pierwszy projektor od Panasonica o rozdzielczości ponad 4K

Pierwszy projektor od Panasonica o rozdzielczości ponad 4K
Źródło zdjęć: © slashgear
24.06.2015 11:18

Panasonic prezentuje nowy model projektora PT-RQ13KU, który będzie pierwszym na świecie urządzeniem wyświetlającym obraz w rozdzielczości wyższej niż 4K.

Natywna rozdzielczość projektora PT-RQ13KU wynosi aż 512. x 3200 pikseli, która jest osiągana dzięki autorskiej technologii Panasonica Quad Pixel Drive. Producent zapewnia również, że sprzęt jest lżejszy i bardziej kompaktowy od innych modeli projektorów laserowych DLP 4K.
Źródłem światła jest laser, który według producenta ma żywotność 2. 000 godzin i jest w stanie funkcjonować 24 / 7, dzięki czemu urządzenie doskonale nadaje się do zastosowań komercyjnych. Natomiast technologia Digital Link bazująca na rozwiązaniu HDBaseT znacznie obniża koszty instalacji. Współczynnik kontrastu w PT-RQ13KU wynosi 20000 : 1, za to jasność jest na poziomie 10000 lumenów. Dzięki takim parametrom, wyświetlany obraz charakteryzuje się wysoką jakością oraz doskonałym nasyceniem kolorów.
Dodatkowo pomaga w tym również technologia Detail Clarity Processor, która analizuje informacje zawierane przez każdy piksel, podnosząc jeszcze bardziej jakość obrazu.

Projektor firmy Panasonic ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku w nieustalonej jeszcze cenie.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)