Nowe telewizory LCD/LED od Panasonica

Nowe telewizory LCD/LED od Panasonica

Nowe telewizory LCD/LED od Panasonica
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
21.02.2012 09:40, aktualizacja: 21.02.2012 12:31

Firma Panasonic wprowadza na rynek linię telewizorów LCD Smart VIERA na 2012 rok z największymi dotychczas ekranami LED. Telewizory w nowej ofercie mają większe ekrany, w tym 47- i 55-calowe. W 20 modelach zastosowano technologię LED. Pojawia się również pasywna technologia 3D reprezentowana przez modele z serii ET5.

Linia telewizorów LED LCD Smart VIERA na 201. r. została wyposażona w technologię paneli LED IPS (In Plane Switching). Oprócz tego zastosowano w niej w bardzo szybkie panele wykorzystujące skanowanie z podświetleniem (do 1600 Hz). Panel IPS pozwala też uzyskać wyświetlany płynniejszy i ostrzejszy obraz, wyższy współczynnik kontrastu oraz krótszy czas reakcji.

VIERA Connect —. oparta na chmurze, internetowa platforma telewizorów Smart VIERA zapewniająca łatwy dostęp do rosnącej liczby aplikacji i usług online — jest dostępna w pięciu najlepszych nowych seriach. Modele te umożliwiają korzystanie z witryn sieci społecznościowych, podczas jednoczesnego oglądania telewizji. Oprócz tego, za pomocą aplikacji VIERA Remote App, można wyświetlać obraz na wielu ekranach, w tym tabletu i smartfonu, a także bez problemu przesuwać materiały między wyświetlaczem urządzenia mobilnego i telewizora. Dzięki aplikacji VIERA Remote App PRO dostępnej w sztandarowej serii WT50 można przesyłać materiały z telewizora do tabletu lub smartfonu w trypie „pull”, aby kontynuować oglądanie na urządzeniu mobilnym.

Podział linii telewizorów LED LCD Smart VIERA na 2012 rok:

Seria WT50
Sztandarowa seria telewizorów LED Smart VIERA WT5. obejmuje teraz dwa nowe modele z większymi ekranami: 47-calowy TX-L47WT50 i 55-calowy TX-L55WT50 obok dostępnego wcześniej 42-calowego modelu TX-L42WT50. Wyposażenie i funkcje wszystkich telewizorów HD z serii WT50:

Panel LED IPS 3D, funkcja superszybkiego skanowania z podświetleniem 160. Hz dla większej rozdzielczości ruchomych obrazów podczas szybko rozgrywających się scen akcji, płynny i wyraźny obraz, rozdzielczość FullHD, technologia Infinite Contrast, procesor Dual Core Pro4, VIERA Connect z wbudowanym modułem Wi-Fi i przeglądarką, nowy, przejrzysty profil panelu i wąska, metalowa ramka z podstawką w kształcie półksiężyca, konwersja obrazu 2D na 3D, obsługa sieci społecznościowych podczas oglądania telewizji, funkcja wielozadaniowości pozwalająca na przełączanie aplikacji, doskonały dźwięk V-Audio Pro Surround 2.1 z 8 głośników Train Speakers, odtwarzacz multimediów pozwalający na wyświetlanie obrazów cyfrowych i wideo HD nagranych na karcie pamięci lub dysku USB, DLNA, kontroler dotykowy VIERA Touch Pad Controller, nagrywanie na dyskach USB/kartach SD, cztery złącza HDMI i trzy porty USB, Bluetooth.

Seria DT50
Firma Panasonic produkuje coraz większe ekrany LED, czego przykładem jest seria DT50. Obejmuje ona następujące modele: 42-calowy TX-L42DT50, 47-calowy TX-L47DT50 i 55-calowy TX-L55DT50. Wyposażenie i funkcje:

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Panel LED IPS 3D, skanowanie z podświetleniem 160. Hz pozwalające na uzyskanie ruchomych obrazów o większej rozdzielczości podczas szybko rozgrywających się scen akcji, a także płynnego i wyraźnego obrazu, technologie Clear Panel Pro, Brilliant Contrast i VIERA Connect z wbudowanym modułem Wi-Fi i przeglądarką, nowa wąska, metalowa ramka, obsługa rozdzielczości FullHD, konwersja obrazu 2D na 3D i funkcja sieci społecznościowych, dźwięk V-Audio Pro Surround 2.1, odtwarzacz multimediów, DLNA, nagrywanie na dysk USB, cztery złącza HDMI i trzy porty USB.

Seria ET50
Dostępne są w niej modele o dwóch rozmiarach ekranów: 42-calowy TX-L42ET5. i 47-calowy TX-L47ET50. Telewizory z serii ET50 są wąskie i zapewniają wyjątkową jakość obrazu. Ich wyposażenie i funkcje obejmuje:

Panel LED IPS 3D, skanowanie z podświetleniem 80. Hz pozwalające na uzyskanie ruchomych obrazów o większej rozdzielczości podczas szybko rozgrywających się scen akcji, technologie Clear Panel i Brilliant Contrast zapewniające wyraźny obraz, obsługa rozdzielczości FullHD, VIERA Connect z wbudowanym modułem Wi-Fi i przeglądarką, funkcja sieci społecznościowych, DLNA, nagrywanie na dysk USB, wejście PC, cztery złącza HDMI i trzy porty USB.

Seria ET5
Seria ET5 obejmuje pięć modeli: 32-calowy TX-L32ET5. 37-calowy TX-L37ET5, 42-calowy TX-L42ET5, 47-calowy TX-L47ET5 i 55-calowy TX-L55ET5. Wyposażono je w panele LED IPS 3D, a każdy telewizor jest dostarczany z czterema parami pasywnych okularów 3D. Pozostałe wyposażenie i funkcje modeli z tej serii:

Panel LED IPS 3D, skanowanie z podświetleniem 30. Hz pozwalające na uzyskanie ruchomych obrazów o większej rozdzielczości podczas szybko rozgrywających się scen akcji, a także płynnego i wyraźnego obrazu, technologie Clear Panel, Brilliant Contrast i VIERA Connect z wbudowanym modułem Wi-Fi i przeglądarką, konwersja obrazu 2D na 3D, funkcja sieci społecznościowych, odtwarzacz multimediów, DLNA, cztery złącza HDMI, trzy porty USB i wejście PC.

Seria E5
Cztery telewizory HD LED z serii E5 to: 32-calowy TX-L32E5. 37-calowy TX-L37E5; 42-calowy TX-L42E5 i 47-calowy TX L47E5. Wyposażenie i funkcje:

Panel LED IPS, rozdzielczość FullHD, skanowanie z podświetleniem 15. Hz* pozwalające na uzyskanie wyższej rozdzielczości poruszających się obrazów , technologie Clear Panel, Brilliant Contrast*, VIERA Connect, DLNA, cztery złącza HDMI, dwa porty USB i wejście PC, obsługa Wi-Fi.

Seria X5
Na rynku polskim dostępny będzie 32-calowy model TX-L32X5. obsługa rozdzielczości HD, panel LED IPS o wysokim kontraście, odtwarzacz multimediów, trzy złącza HDMI, jeden port USB i wejście PC.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)