Odo - zakręcony aparat

Odo - zakręcony aparat
Źródło zdjęć: © electronista

19.12.2007 10:50, aktual.: 19.12.2007 12:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na tegorocznej odsłonie japońskich targów „Eco Products Expo”
promujących produkty ekologiczne, Sony zaprezentowało swój najnowszy
cyfrowy aparat fotograficzny „Odo”

*Na tegorocznej odsłonie japońskich targów „Eco Products Expo” promujących produkty ekologiczne, Sony zaprezentowało swój najnowszy cyfrowy aparat fotograficzny „Odo”. *
Urządzenie wyróżnia się sposobem zasilania, gdyż do działania nie potrzebuje baterii, przez co jest przyjazne dla środowiska. Nietypowa konstrukcja aparatu wykorzystuje siłę ludzkich mięśni. Aby móc wykonać zdjęcie wystarczy obracać przez około 15 sekund pokrętło na górze urządzenia. Po tym czasie zostanie wygenerowana energia elektryczna pozwalająca na jego działanie.

Obraz
© Odo w stacji dokującej

Ze względu na oszczędność energii, „Odo” nie posiada ciekłokrystalicznego wyświetlacza, a o gotowości do robienia zdjęć informują nas diody LED. Zdjęcia możemy obejrzeć dopiero po osadzeniu cyfrówki w przypominającej doniczkę stacji dokującej podłączanej do portu USB komputera. Rozdzielczość matrycy wynosi 3 megapiksele. Producent zapewnia, że produkt świetnie nadaje się jako pierwszy aparat fotograficzny dla dziecka, jednak nie podaje żadnych informacji odnośnie wprowadzenia go na rynek.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)