Odo - zakręcony aparat

Odo - zakręcony aparat19.12.2007 10:50
Odo - zakręcony aparat
Źródło zdjęć: © electronista

Na tegorocznej odsłonie japońskich targów „Eco Products Expo”
promujących produkty ekologiczne, Sony zaprezentowało swój najnowszy
cyfrowy aparat fotograficzny „Odo”

*Na tegorocznej odsłonie japońskich targów „Eco Products Expo” promujących produkty ekologiczne, Sony zaprezentowało swój najnowszy cyfrowy aparat fotograficzny „Odo”. *
Urządzenie wyróżnia się sposobem zasilania, gdyż do działania nie potrzebuje baterii, przez co jest przyjazne dla środowiska. Nietypowa konstrukcja aparatu wykorzystuje siłę ludzkich mięśni. Aby móc wykonać zdjęcie wystarczy obracać przez około 15 sekund pokrętło na górze urządzenia. Po tym czasie zostanie wygenerowana energia elektryczna pozwalająca na jego działanie.

288763506684344467
Źródło zdjęć: © Odo w stacji dokującej

Ze względu na oszczędność energii, „Odo” nie posiada ciekłokrystalicznego wyświetlacza, a o gotowości do robienia zdjęć informują nas diody LED. Zdjęcia możemy obejrzeć dopiero po osadzeniu cyfrówki w przypominającej doniczkę stacji dokującej podłączanej do portu USB komputera. Rozdzielczość matrycy wynosi 3 megapiksele. Producent zapewnia, że produkt świetnie nadaje się jako pierwszy aparat fotograficzny dla dziecka, jednak nie podaje żadnych informacji odnośnie wprowadzenia go na rynek.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)