Nowa, mocniejsza wersja LG G3

Nowa, mocniejsza wersja LG G3
12.07.2014 09:27
Nowa, mocniejsza wersja LG G3
Źródło zdjęć: © chip.pl

Wypuszczanie nowych, lekko ulepszonych wersji "starych" modeli smartfonów to dość nowe zjawisko, ale LG nie jest pierwszą firmą, która się w ten sposób zachowała. Wcześniej podobny ruch wykonał Samsung w przypadku głównego rywala G3 ? Galaxy S5.

Wypuszczanie nowych, lekko ulepszonych wersji "starych" modeli smartfonów to dość nowe zjawisko, ale LG nie jest pierwszą firmą, która się w ten sposób zachowała. Wcześniej podobny ruch wykonał Samsung w przypadku głównego rywala G3 - Galaxy S5.

Według części źródeł nowa wersja LG G3 ma w nazwie dodatkowy wyraz "Prime" (inne poprzestają na nazwie LG G3 Cat. 6), dzięki któremu w sprzedaży łatwiej będzie ją odróżnić od zwykłego G3. Różnice między obydwoma urządzeniami są jednak stosunkowo nieduże, choć ważne. Po pierwsze wersja Prime niemal na pewno wyposażona jest w układ Snapdragon 805. Skąd to wiemy, jeśli nie informuje o tym samo LG? To wynika z drugiej zmiany, którą LG chwali się bardzo głośno ? zastosowania łączności LTE najnowszej generacji (Cat. 6), która pozwala na transfer danych z szybkością do 225 Mb/s. To właśnie Snapdragon w wersji 805 jako pierwszy wyposażony jest w moduł LTE najnowszej generacji (Gobi 9×35), więc stąd prosty, choć oczywiście nie do końca pewny wniosek, że znalazł się on na pokładzie LG G3 Prime.

Nowa wersja topowego smartfonu LG nie miała oficjalnej światowej premiery, lecz po prostu weszła do sprzedaży w Korei Południowej. W tym momencie nie wiadomo, czy "Prime" będzie dostępny również w innych krajach, bo prawie nigdzie nie ma na razie infrastruktury pozwalającej wykorzystać łączność LTE najnowszej generacji. Snapdragon 805 jest jednak również prawdopodobnie wydajniejszy od starszego układu 801, więc - biorąc pod uwagę wymagania, jakie stawia przed procesorem i grafiką ekran o rozdzielczości 2560×1440 pikseli - taka zmiana mimo wszystko ma sens.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: iPhone 6 będzie miał nową, sekretną broń

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)