CES 2012: bardzo dużo ciekawych nowości od Panasonica

CES 2012: bardzo dużo ciekawych nowości od Panasonica

CES 2012: bardzo dużo ciekawych nowości od Panasonica
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
17.01.2012 11:22, aktualizacja: 17.01.2012 13:27

Panasonic nie próżnuje. Japoński producent na targach CES zaprezentował między innymi nową linię telewizorów plazmowych oraz odtwarzaczy Blu-ray, rozszerzoną linię telewizorów LED, rozbudowaną usługę VIERA Connect oraz nowe konwertery do aparatów kompaktowych.

Telewizory plazmowe
Firma rozszerzyła ofertę telewizorów 3D, która obejmuje teraz 1. nowych modeli o przekątnych ekranu wynoszących od 42 do 65 cali. Wprowadzana na rynek linia telewizorów FHD VIERA na 2012 rok, posiada nową, oszczędną i przejrzystą obudowę, w której połączono szkło i metal, co uwydatnia wysoką klasę urządzenia.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Nowe modele telewizorów plazmowych Panasonic przedstawione na CES 201. wyposażono w technologię Neo Plasma Black 2500 FFD (Focused Field Drive), aby zapewnić wyraźny obraz nawet wtedy, gdy wyświetlane są bardzo szybko poruszające się obiekty. Zastowane w odbiornikach panele w mniejszym stopniu odbijają światło i generują ostrzejsze obrazy o lepszym kontraście w jaśniejszym otoczeniu.

Odtwarzacze Blu-ray
Panasonic przedstawił także cztery nowe modele odtwarzaczy Blu-ray Full HD 3. — DMP-BBT01, DMP-BDT500, DMP-BDT320 i DMP-BDT220 oraz odtwarzacz Blu-ray 2D DMP-BD77. Wszystkie cztery modele 3D umożliwiają dostęp do opracowanej przez firmę Panasonic platformy usług IPTV i funkcji VIERA Connect. Użytkownicy modelu 2D mogą natomiast korzystać z funkcji IP VOD, która zapewnia dostęp do wybranych serwisów, takich jak Netflix, Vudu, CinemaNow czy YouTube.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Nowe modele odtwarzaczy wyposażono między innymi w udoskonalony procesor UniPhier, wyjście 24. dla usługi Wideo na życzenie, dostęp do rozbudowanej funkcjonalności VIERA Connect, obsługę plików FLAC (Free Lossless Audio Codec), 32-bitowy przetwornik audio DAC o częstotliwości próbkowania 192 kHz (niedostępny w modelu DMP-BBT01), funkcję zdalnego sterowania za pomocą smartfonu, nowy pilot zdalnego sterowania z touchpadem (dołączany do modeli DMP-BBT01, DMP-BDT500, DMP-BDT320) oraz funkcję konwersji obrazu 2D na 3D2, dzięki której można konwertować obraz 2D z płyt DVD i Blu-ray oraz pobierany za pośrednictwem funkcji VIERA Connect na obraz 3D o naturalnej głębi. Zastosowany w modelach DMP-BBT01 i DMP-BDT320 napęd umożliwia wsuwanie dysków bezpośrednio do urządzenia i zapobiega omyłkowemu umieszczeniu w odtwarzaczu drugiej płyty. Innowacyjna konstrukcja modelu DMP-BBT01 pozwala ustawiać urządzenie zarówno w pionie, jak i w poziomie — wystarczy użyć dołączonej podstawki.

Telewizory LED
Aż 1. z 16 modeli to telewizory FHD oparte na technologii LED. Ponadto firma Panasonic dodała do rodziny LED/LCD telewizory z 47- i 55-calowymi ekranami i przedstawiła nową serię telewizorów 3D z polaryzacją. Telewizory o takiej przekątnej były od dawna wyczekiwane przez konsumentów, jest to więc bardzo dobry ruch ze strony firmy.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)
  1. z nowych, zaprezentowanych na CES 2012 modeli oferuje łączność z internetem i dostęp do opartej na chmurze interaktywnej platformy Smart TV stworzonej przez Panasonic.

Nowe, wysokowydajne panele LED/LCD zużywają do 25. energii mniej w porównaniu z modelami zeszłorocznymi.

Rozszerzenie usługi VIERA Connect
Oferta firmy Panasonic zostanie w 2012 roku wzbogacona o nowe aplikacje dla dzieci, fanów muzyki, osób lubiących kupować online, a także zapalonych kinomaniaków i telewidzów.
• Myspace TV — Myspace TV pozwala użytkownikom znajdować nowe programy telewizyjne, udostępniać informacje na ich temat oraz komentować ulubione programy w internecie. Pierwsze kanały dostępne w ramach usługi Myspace TV będą poświęcone muzyce.
• YouTube na ekranie telewizora — zupełnie nowy interfejs graficzny funkcji VIERA Connect, za pośrednictwem którego będzie można uzyskać pełen dostęp do serwisu YouTube.
• Nowe aplikacje dające dostęp do szerokiej bazy filmów: Flixster, Miramax , SnagFilms

Najważniejsze nowe funkcje udostępnione w 2012 roku za pośrednictwem usługi VIERA Connect to:
• Przeglądarka internetowa — w tym roku użytkownicy usługi VIERA Connect zyskają dostęp do zoptymalizowanej pod kątem telewizorów przeglądarki internetowej, która ułatwi korzystanie z platformy IPTV.
• TV.com — funkcja opracowana przez serwis CBS Interactive, która umożliwia szybkie znajdowanie filmów na podstawie rekomendacji i oglądanie ich za pośrednictwem technologii VIERA ConnectTM.
• Ooyala — umożliwia ona osobom udostępniającym filmy w internecie łatwe docieranie do odbiorców za pomocą platformy Smart TV i usługi VIERA Connect.
• Brightcove — w 2012 roku platforma Smart TV i usługa VIERA Connect zostaną zintegrowane z platformą wideo online Brightcove Video Cloud.
• Nowe wersje aplikacji: VIERA Remote App, wersja 2.0. rozbudowana funkcja Social Network TV.

Nowe konwertery
Kompaktowe i lekkie konwertery mają umożliwić użytkownikom aparatów cyfrowych Panasonic z serii LUMIX G łatwą zmianę obiektywu oraz elastyczne korzystanie z różnych możliwości i kątów fotografowania. Cztery nowe konwertery obejmują:
• Konwerter szerokokątny DMW-GWC1 — ułatwia fotografowanie dynamicznych scen dzięki szerszemu kątowi widzenia, ponieważ po zamocowaniu z przodu obiektywu skraca ogniskową w ustawieniu szerokokątnym z 14 mm do 11 mm. Przydaje się również przy robieniu zdjęć grupowych wewnątrz pomieszczeń, gdzie ilość miejsca jest często ograniczona. (Kompatybilny z obiektywami H-PS14042 i H-H014).
• Telekonwerter DMW-GTC1 — ułatwia fotografowanie oddalonych obiektów, ponieważ po zamocowaniu z przodu obiektywu wydłuża ogniskową w ustawieniu tele z 42 mm do 84 mm. Ten obiektyw szczególnie przydaje się w podróży podczas robienia zdjęć ulicznych z dużej odległości. (Kompatybilny z obiektywem H-PS14042).
• Konwerter macro DMW-GMC1 — po zamocowaniu z przodu obiektywu umożliwia fotografowanie w bardzo dużym zbliżeniu, skracając odległość ustawiania ostrości do zaledwie 0,14 m. Ten obiektyw idealnie nadaje się do szczegółowych zdjęć niewielkich przedmiotów, takich jak kwiaty i owady. (Kompatybilny z obiektywami H-PS14042 i H-H014).
• Konwerter typu „rybie oko”. DMW-GFC1 — umożliwia robienie oryginalnych „zaokrąglonych” zdjęć przez zastosowanie efektu 120-stopniowego kąta widzenia. (Kompatybilny z obiektywami H-PS14042 i H-H014).

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Do wszystkich czterech nowych konwerterów dołączony jest adapter, który umożliwia ich użycie z obiektywami H-PS1404. oraz H-H014. Wyjątkiem jest konwerter DMC-GTC1, kompatybilny wyłącznie z obiektywem H-PS14042.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (74)