Ludzie nie chcą smartfonów z Windowsem. Symboliczny udział w rynku

Ludzie nie chcą smartfonów z Windowsem. Symboliczny udział w rynku
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

06.12.2015 14:32, aktual.: 07.12.2015 09:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wzrost sprzedaży smartfonów z systemem operacyjnym
koncernu Microsoft pozostanie w najbliższej przyszłości nieznaczny - ocenia International Data Corporation (IDC). Prognozuje też, że w 2015 roku Amerykanie dostarczą na rynek ponad 31 mln takich urządzeń.

Według obliczeń IDC zapewni Microsoftowi udział w rynku w wielkości 2,2 proc. Natomiast w 201. roku IDC prognozuje, że amerykański koncern dostarczy ponad 43 mln smartfonów z systemem Windows 10, co zwiększy ich udział w światowym rynku zaledwie o 0,1 proc.

Portal TechCrunch zwraca uwagę, że mimo wprowadzenia systemu Windows 1. Microsoft nadal nie przebija się na rynku smartfonów ze swymi produktami. Mimo niskich cen wielu urządzeń z tym systemem operacyjnym IDC przewiduje, że nie zwiększy się ich udział w rynku.

W 201. roku Microsoft dostarczył prawie 35 mln urządzeń, IDC szacuje, że w skali rok do roku w 2015 będzie ich o ponad 10 proc. mniej. Spadki spodziewane są też w 2016 roku. Według TechCrunch ma to m.in. związek z małą liczbą partnerów, którzy wspieraliby swoimi mobilnymi produktami (np. aplikacjami) system Windows 10.

Microsoft podkreśla, że Windows 10 stanowi wspólną platformę dla różnych urządzeń od komputerów osobistych po urządzenia mobilne i konsolę do gier Xbox One.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (197)
Zobacz także