Król jest jeden - Apple rządzi na rynku smartfonów

Król jest jeden - Apple rządzi na rynku smartfonów
Źródło zdjęć: © Kārlis Dambrāns / CC

14.07.2015 08:56, aktual.: 24.06.2016 11:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ilu producentów telefonów jesteście w stanie wymienić z pamięci? Pewnie nie więcej niż trzydziestu. Tymczasem na świecie istnieje ich około 1000. Na tym tle zyski Apple naprawdę potrafią zrobić wrażenie.

Każdy kolejny iPhone sprzedaje się jak świeże bułeczki, choć konkurentów w tej branży nie brakuje. Trudno uwierzyć, że to właśnie smartfony Apple'a, mimo że mają niespełna 20 proc. udziału w rynku, generują aż 92 proc. zysków pochodzących ze sprzedaży wszystkich smartfonów na świecie. Do takich wyliczeń doszli analitycy z Canaccord Genuity na podstawie wyników finansowych Apple'a z pierwszego kwartału bieżącego roku.

Gdyby ktokolwiek mógł pod tym względem zagrozić firmie z Cupertino to byłby to Samsung, który w analogicznym okresie osiągnął 15 proc. zysków. Wynik tych dwóch firm przekracza 100 proc. z uwagi na fakt, że wielu producentów zbankrutowało lub odniosło poważne straty.

Dlaczego to właśnie Apple tak mocno dominuje nad resztą konkurentów? Wystarczy spojrzeć na średnie ceny smartfonów. W przypadku iPhone'ów wartość ta wynosi 685 dolarów. W przypadku telefonu z Androidem - 185 dolarów.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Google Maps z wysyłaniem miejsc na smartfony

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)