iPad mniej pożądany od tabletów z Windowsem

iPad mniej pożądany od tabletów z Windowsem

iPad mniej pożądany od tabletów z Windowsem
Źródło zdjęć: © chip.pl
07.10.2011 12:29

Chińczycy i Amerykanie nie chcą już iPadów?

Najnowsze badania przeprowadzone przez Boston Consulting Group wskazują na dość ciekawą tendencję. Według nich tablety z Windowsem są bardziej pożądane od tych z iOS (czyli od iPadów) czy modeli z Androidem.

Wszyscy doskonale wiedzą, że Microsoft zbyt długo myślał nad tym czy przyszłość należy do tabletów internetowych i wstrzymywał się ze stworzeniem swojej wersji systemu na tego typu sprzęt. Okazuje się jednak, że prezentacja i udostępnienie deweloperskiej wersji Windows 8 sprawiła, że potencjalni klienci z wielką niecierpliwością zaczęli śledzić jego losy - losy systemu, którego premiera będzie miała miejsce najprawdopodobniej dopiero pod koniec 201. roku.

Wracając do wyników badania, 42. Amerykanów wskazała Windowsa jako najodpowiedniejszy system dla swojego tabletu (wśród Chińczyków 44%). Drugie miejsce zajmuje iOS (odpowiednio: 27% i 34%), natomiast trzecie: Android (20% i 18%).

Interesujący jest fakt, że to właśnie iPad - mimo wszystko - sprzedaje się najlepiej. Wpływ na wzrost pożądania tabletów z Windows mogła mieć (i na pewno miała) wspomniana wersja pre-beta Windows 8. wyglądająca bardzo obiecująco. Czy to oznacza, że tablety z Windows 8 - już na wejściu - skazane są na rynkowy sukces? Bardzo prawdopodobne, choć do czasu premiery systemu Microsoftu, wszyscy, a na pewno zdecydowana większość, mogą być już wyposażeni w tablety.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Samsung porównuje iPhone'a 4S z Galaxy S II. Zobacz efekty

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)