Komputer z Windowsem 10 za mniej niż 200 zł. To możliwe!

Komputer z Windowsem 10 za mniej niż 200 zł. To możliwe!

Komputer z Windowsem 10 za mniej niż 200 zł. To możliwe!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Adam Bednarek
09.02.2018 15:57, aktualizacja: 09.02.2018 16:55

Udało się uruchomić Windows 10 na urządzeniu, którego cena nie przekracza 200 zł. Wprawdzie nie działa idealnie, ale to może być początek szans na niezwykle tanie komputery.

Microsoft przygotował specjalną wersję systemu Windows 10 z myślą o układach ARM. To pełny system znany z desktopów, laptopów czy urządzeń hybrydowych, ale działający na smartfonach i tabletach. I, jak się okazuje, Raspberry Pi 3, o czym pisze serwis Dobre Programy.

Raspberry Pi 3 to malutki, a przede wszystkim niezwykle tani “komputerek” - kosztuje niewiele ponad 30 euro. Fakt, że udało się na nim zainstalować Windowsa 10 oznacza, że za naprawdę niewielkie pieniądze można stworzyć sprzęt radzący sobie z przeglądaniem internetu czy odpalaniem najprostszych aplikacji. Niewiele, ale jak ktoś potrzebuje urządzenia do sieci czy pracy w edytorze tekstu, to wystarczy.

Problem w tym, że mały komputer ma problemy z wydajnością, więc póki co korzystanie z takiej wersji Windowsa 10 może być bardzo uciążliwe. Ale da się, co właśnie zostało udowodnione. W niedalekiej przyszłości daje to szansę na stworzenie naprawdę niedrogiego sprzętu, który będzie działał na współczesnym systemie operacyjnym.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (97)