Lodówka turystyczna - jak wybrać odpowiednie urządzenie?

Lodówka turystyczna - jak wybrać odpowiednie urządzenie?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

01.08.2013 10:04, aktual.: 01.08.2013 11:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nieważne, czy wybierasz się na weekendową wycieczkę czy w dłuższą podróż samochodem. Każdy wyjazd wzmaga apetyt, a latem szczególnie trudno zachować świeżość przygotowanych w domu posiłków i napojów. Wtedy z pomocą przychodzi lodówka turystyczna – niewielkie, ale niezastąpione podczas letnich wycieczek urządzenie. Ekspert Neo24.pl podpowiada, jak wybrać odpowiednią lodówkę dla siebie i rodziny.

Lodówka turystyczna jest niezbędna latem, jeśli wybieramy się choćby w krótką podróż. Dzięki niej żywność i napoje, które ze sobą zabierzemy, dłużej będą świeże, a my zadowoleni z wyprawy. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów lodówek. W zależności od rodzaju, lodówka schłodzi jedzenie do temperatury o 1. -20 stopni niższej niż temperatura otoczenia. Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Przed zakupem powinniśmy zdecydować, w jakim celu będziemy używać lodówki. Czy potrzebujemy jej na krótki wyjazd za miasto, do przewiezienia niewielkiej ilości jedzenia, a może na dłuższą wycieczkę dla kilkuosobowej rodziny? W każdym przypadku warto dokładnie sprawdzić parametry lodówki:

- Pojemność –. w zależności od tego, czy wybierasz się w drogę samodzielnie czy z całą rodziną, będziesz poszukiwać innej lodówki. Na rynku dostępnych jest wiele pojemności, począwszy od kilku do nawet kilkudziesięciu litrów oraz o różnej szerokości. Standardem są urządzenia o pojemności 15-20 litrów. Wielkość lodówki, jaką wybierzesz, jest zależna od ilości miejsca, jakim dysponujesz oraz od jej przeznaczenia. Z pewnością na plażę lub na piknik wygodniej będzie zabrać małą lodówkę o pojemności kilku litrów.

- Zużycie energii –. jeden z najistotniejszych parametrów. Większe zużycie energii będą miały urządzenia tańsze z gorszą izolacją termiczną. Droższe urządzenie, ale z lepszej jakości izolacją, zapewni nam większą oszczędność energii. Dlatego zawsze warto dobrze rozważyć zakup, bo nieco wyższa cena może poskutkować niższymi kosztami eksploatacji.

Dodatkowe funkcje –. przydatne, kiedy jesteś w drodze

Aby zmaksymalizować użyteczność lodówki, warto poszukać urządzenia wyposażonego w inne niż chłodzenie, dodatkowe funkcje. Do najpopularniejszych należą:

- Utrzymywanie temperatury gorących potraw –. paradoksalnie mini lodówka może nie tylko chłodzić, ale też dzięki odpowiednim ustawieniom pokrętła zapewnić właściwą temperaturę wcześniej przygotowanego ciepłego dania. Urządzenia posiadające tę funkcję to lodówki termoelektryczne.

- Wyświetlacz LCD –. dzięki niemu zawsze będziesz wiedzieć, jaka temperatura panuje wewnątrz urządzenia.

- Zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem akumulatora –. tę funkcję docenią osoby, które zaopatrzyły się w lodówkę samochodową. Jeśli przypadkiem zapomną wyłączyć lodówkę po upływie 2 godzin od zatrzymania silnika, funkcja ta pozwoli zminimalizować ryzyko, że spędzą urlop na naprawie samochodu.

Cena

Koszt lodówki turystycznej będzie się różnił w zależności od rodzaju, wielkości czy parametrów urządzenia. Najdroższe dostępne na rynku przenośne lodówki kompresorowe, w zależności od producenta i użytych do ich produkcji materiałów, można kupić za 1000-3000 zł. Dobrej jakości lodówkę na wkłady chłodzące oraz samochodową kupimy w przedziale cenowym ok. 200 – 500 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)