Dobra lodówka turystyczna. Jaką kupić, żeby nie żałować?

Dobra lodówka turystyczna. Jaką kupić, żeby nie żałować?

Dobra lodówka turystyczna. Jaką kupić, żeby nie żałować?
Źródło zdjęć: © Fotolia | oleandra
13.08.2015 11:02

Pod namiot, na kilkugodzinny wypad za miasto czy dłuższą wyprawę – lodówka turystyczna sprawdzi się w każdej sytuacji, jeśli zamierzamy zabrać ze sobą żywność. Mała, ale pojemna lodówka może okazać się świetnym elementem składowym wyjazdu. Dlatego nie pozostaje nic innego, jak wybrać odpowiedni sprzęt.

Do wyboru mamy lodówki na wkłady chłodzące, elektryczne, absorpcyjne lub torby termiczne. Aby wybrać odpowiedni typ lodówki, należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Przede wszystkim musisz zastanowić się czy będziesz poruszać się samochodem, czy planujesz wyprawy rowerem lub środkami komunikacji miejskiej, a może będą to piesze wycieczki. Kolejną kwestią jest ilość i rodzaj jedzenia, jaki zmierzasz zabrać ze sobą. Ponadto musisz określić, czy potrzebujesz lodówki, która jedynie chłodzi, czy też taki model, który chłodzi i utrzymuje niską temperaturę. Jeśli odpowiemy sobie na powyższe pytanie, pozostaje nam jeszcze jedna kwestia. Musisz zastanowić się, która z dostępnych na rynku lodówek jest najbardziej dopasowana do twoich potrzeb. Poniżej przedstawiamy sprzęt, jaki obecnie można znaleźć na sklepowych półkach.

Torba termiczna

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Wybierając się na krótki wypad za miasto albo na plażę warto kupić torbę termiczną, która wykonana jest z poliestru lub bawełnianego materiału, za to w środku posiada aluminiowe wnętrze. Utrzymuje ona niską temperaturę przez około 2 godziny od momentu zapakowania jedzenia. Za to ciepłe posiłki zachowują w niej pożądaną temperaturę przez około godzinę. Zaletą takiej torby jest mała waga oraz poręczność. Do wad trzeba zaliczyć konieczność schłodzenia produktów przed włożeniem do środka lodówki.

Lodówka na wkłady chłodzące

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Na dłuższe wycieczki polecamy lodówki na wkłady chłodzące. Wyglądają one jak plastikowe kubły, które dzięki piance poliuretanowej lub styropianowi izolują jedzenie od otoczenia. Jeśli chcemy skorzystać z opcji do około 1. godzinnego chłodzenia, niezbędne jest wcześniejsze zamrożenie wkładów.

Lodówki elektryczne

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Kolejnym typem lodówki turystycznej jest model elektryczny. Można ją zasilać poprzez podłączenie do zapalniczki samochodowej czy sieci elektrycznej. Opcjonalnie można korzystać z wkładów mrożących. Taki rodzaj lodówek może mieć nawet do 6. litrów pojemności i posłuży nie tylko przechowywania schłodzonych potraw, ale również gorących. Jest to najlepszy wybór na kilkudniowe wycieczki.

Lodówki na gaz

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Lodówki absorpcyjne z agregatem NH4. można zasilać z poziomu samochodowej zapalniczki lub sieci elektrycznej. Do jej chłodzenia wykorzystywany jest gaz - amoniak. Jest to sprzęt, który świetnie nadaje się na długie podróże. Dodatkowo może pełnić funkcję zamrażarki, a jedna, dwukilogramowa butla z gazem może utrzymać niską temperaturę nawet do 240 godzin.

Ceny lodówek turystycznych

Ceny toreb termicznych oraz modeli na wkłady mrożące zaczynają się od 4. zł do 100 zł. Natomiast za lodówkę elektryczną zapłacimy od 100 zł wzwyż. Najdroższe są urządzenia na gaz. Ich cena zaczyna się od kilkuset złotych.

_ Źródło: poza-domem.pl / asport.pl _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)