Łatwa w obsłudze i przydatna w podróży. Nawigacja samochodowa do 400 zł

Łatwa w obsłudze i przydatna w podróży. Nawigacja samochodowa do 400 zł

Łatwa w obsłudze i przydatna w podróży. Nawigacja samochodowa do 400 zł
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Katarzyna Rapczyńska-Lubieńska
10.09.2019 12:15, aktualizacja: 10.09.2019 13:27

Dobra nawigacja przede wszystkim powinna mieć: czytelny ekran, funkcjonalną mapę i solidny uchwyt. Co jeszcze warto wziąć pod uwagę?

Nawigacja samochodowa – jaka powinna być?

Szukając GPS-u, dobrze jest wybrać model z większą ilością pamięci na wypadek aktualizacji oprogramowania lub konieczności wgrania nowych danych do systemu. Optymalna wielkość pamięci dobrej nawigacji to 4GB dla mapy Polski i 8GB dla map Europy. Dzięki aplikacji Navigator Free można też skorzystać z darmowych map Europy.

Aby mapa działała szybko i sprawnie, należy wziąć pod uwagę ilość pamięci RAM – im więcej, tym lepiej. Dobre nawigacje zaczynają się od 256MB. Niektóre nawigacje posiadają dożywotnią aktualizację map. Dzięki temu zawsze możemy liczyć na najnowsze i dokładne mapy.

Czytelny ekran – jasny i antyodblaskowy

Mając włączoną nawigację, zwykle korzystamy z funkcji głosowej. Nie można jednak zapominać o podglądzie trasy na ekranie. Jednym ze sposobów na poprawienie czytelności mapy jest folia antyrefleksyjna, która zapewnia dobrą widoczność nawet w słoneczny dzień. Można kupić ją osobno i nakleić na wyświetlacz lub wybrać nawigację z akcesoriami do samodzielnego montażu.

Funkcje przydatne podczas podróży

Dobra nawigacja powinna być wyposażona nie tylko w czytelny wyświetlacz, ale także w szereg innych funkcji. Jeżeli będziemy chcieli skorzystać z telefonu, ułatwi nam to zestaw głośnomówiący. Z kolei wbudowany w nawigację port USB pozwala na połączenie się z komputerem.

Ciekawym rozwiązaniem jest też możliwość otrzymywania informacji o pogodzie i aktualnych utrudnieniach w ruchu drogowym bezpośrednio na ekranie nawigacji. W niektórych modelach znajdziemy także kamerę – dzięki temu nie trzeba montować dodatkowego urządzenia rejestrującego przebieg trasy.

Różne wielkości ekranu – co wybrać?

Wielkość ekranu zależy od kilku czynników, takich jak rodzaj samochodu, miejsce zamontowania GPS-u, a także percepcji użytkownika. Zaleca się, aby minimalna wielkość nawigacji samochodowej wynosiła 5 cali. Najbardziej czytelne i wygodne modele mają ekran 7 cali. Ile wobec tego trzeba zapłacić za dobrą nawigację? Przedział cenowy wynosi od 300 do nawet 2000 zł. Na szczęście modele, które posiadają większość wymienionych wyżej funkcji, kosztują nie więcej niż 400 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)