Jak wybrać nawigację, żeby nie żałować. Praktyczne modele w dobrej cenie

Jak wybrać nawigację, żeby nie żałować. Praktyczne modele w dobrej cenie

Z praktyczną nawigacją zawsze trafisz do celu
Z praktyczną nawigacją zawsze trafisz do celu
Źródło zdjęć: © pixabay.com
12.04.2021 16:48, aktualizacja: 06.03.2024 21:15

Nawigacja samochodowa to sprzęt, który przyda się zarówno amatorom, jak i zawodowym kierowcom ciężarówek, pod warunkiem że oferuje możliwość dostosowania trybu jazdy. Wybierając urządzenie zwróć uwagę na kilka istotnych czynników.

Poniżej znajdziesz modele, które przydadzą się każdemu typowi kierowców. Dożywotnia aktualizacja map, profile jazdy na każdy rodzaj samochodów, duży, czytelny wyświetlacz – nie musisz wybierać, to wszystko znajdziesz w modelach z wysokiej półki.

Dożywotnia aktualizacja map to podstawa

Obecnie trudno znaleźć nawigację, która nie oferuje użytkownikowi dożywotniej aktualizacji map. Trzeba pamiętać, że w momencie, gdy kupujesz nawigację samochodową, mapa już jest nieaktualna. Pierwszy i jedyny raz mapy były wgrywane wraz z oprogramowaniem, gdy sprzęt opuścił produkcyjną taśmę. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić po odpakowaniu sprzętu będzie więc podłączenie go do sieci w celu ściągnięcia najnowszych danych. Potrwa to kilka minut, w zależności od prędkości twojego internetu, a po tym czasie możesz już korzystać z aktualnych map do woli.

Zaawansowane profile jazdy

Większość nawigacji przeznaczona jest dla kierowców samochodów osobowych. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by używać ich również w większych autach. Zwróć jednak uwagę na to, że mapy mogą nie uwzględnić niektórych ograniczeń tonażu lub wysokości samochodu, co może prowadzić do nieprzyjemnych sytuacji na drodze. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zakup nawigacji, która wyposażona jest w profile jazdy dostosowane również do samochodów ciężarowych.

Lepsza niż smartfon

Nawigacja pozwoli odciążyć smartfona. Osoby, które podczas jazdy polegają głównie na ekranie telefonu, muszą liczyć się z tym, że urządzenie może się przegrzewać, a to doprowadzi do uszkodzenia baterii i podzespołów. Poza tym ekran smartfona nie sprawdzi się zbyt dobrze w bardzo słoneczne dni. Odbijające światło będzie znacznie utrudniać odczyt. W przypadku nawigacji samochodowej za niewielkie pieniądze otrzymujesz sprzęt z matowym ekranem, który nie odbija światła. W dobrej cenie otrzymasz sprzęt z ekranem dużo większym niż standardowy smartfon.

Przy zakupie możesz również zdecydować, czy chcesz nawigację z wgranymi mapami Europy, czy wystarczy ci jedynie mapa Polski. Pamiętaj, że dodatkowe mapy oznaczają dodatkowy koszt, dlatego jeżeli nie zamierzasz z nich korzystać, nie warto przepłacać. Dobra nawigacja z mapami sprawdzonego producenta to koszt kilkuset złotych. Warto zwrócić uwagę na to, jakie możliwości oferuje sprzęt.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)