Nawigacje samochodowe bez mankamentów. Czytelne, skuteczne i... tańsze

Nawigacje samochodowe bez mankamentów. Czytelne, skuteczne i... tańsze

Nawigacje samochodowe bez mankamentów. Czytelne, skuteczne i... tańsze
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
02.09.2020 09:33, aktualizacja: 02.09.2020 09:56

Nawigacja to prawa ręka każdego kierowcy. Choć wiele osób woli używać tableta lub smartfona, to trudno nie docenić praktycznej nawigacji samochodowej, która działa niezawodnie w każdych warunkach. Nie musisz martwić się, że sprzęt odmówi posłuszeństwa na ruchliwym skrzyżowaniu.

"Prawa ręka kierowcy"

Obecnie wiele osób woli uruchamiać nawigację na ekranie swojego smartfona lub tableta. Nic w tym dziwnego, praktycznie zawsze mamy je pod ręką, a rozmaite nawigacje umożliwiające wytyczenie trasy są w większości przypadków bezpłatne. Takie rozwiązanie nie zawsze będzie jednak najlepsze ze względu na wiele czynników. Wygoda obsługi, synchronizacja tego, gdzie jesteśmy i tego, co widzimy na ekranie, a także wiele przydatnych funkcji, które pozwalają dopasować do naszych potrzeb, nawyków i sposobu przemieszczania się.

Dlaczego nawigacja zamiast smartfona?

Po pierwsze stale włączony ekran i lokalizacja bardzo szybko rozładują nawet najbardziej wytrzymałe modele. Również trzymanie smartfona przez cały czas "na kablu" nie będzie dobrze wróżyć żywotności baterii ze względu na długotrwałe przegrzanie podzespołów. Z drugiej strony kupowanie smartfona tylko po to, aby służył za nawigację mija się z celem. Nie wolno zapominać o tym, że minusem smartfonów jest również gorszy wyświetlacz, który sprawia, że trudno z niego korzystać w słoneczne dni.

Poprowadzi prosto do celu

Dobry ekran i czytelny interfejs stawia nawigację wyżej niż smartfona, kiedy szukamy drogowego "pomocnika". W przypadku nawigacji liczy się nie tylko przekątna wyświetlacza, ale również jego jasność maksymalna. Im będzie większa, tym lepiej sprzęt sprawdza się w pełnym słońcu. Oczywiście wpływa to na prędkość rozładowywania się akumulatora, ale większość sprzętów nie potrzebuje zbyt wiele energii. Równie ważny jest interfejs, którego obsługa nie powinna sprawiać problemu. Możliwość zapisania najważniejszych punktów takich jak praca czy dom to podstawa, warto jednak zastanowić się nad nawigacją, która oferuje dodatkowe opcje obliczania trasy.

Bez dobrej mapy ani rusz...

Sercem nawigacji samochodowej są oczywiście mapy. To od nich zależy jak bardzo przydatne będzie urządzenie. Mapa z rzadkimi aktualizacjami może spowodować nie lada problemy, gdy urządzenie pokieruje cię trasą, która jest właśnie w remoncie. Warto więc wybrać mapy czołowych producentów, które są nie tylko często aktualizowane, ale również dokładne. Dodatkowym atutem będzie baza interesujących punktów takich jak stacje benzynowe, sklepy czy bankomaty. Im lepsze mapy - tym droższa nawigacja. Koszty możne obniżyć np. wybór modeli z mapami Polski, a bez międzynarodowych, które zwiększają koszt urządzenia.

Szukasz czegoś innego?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)