Korupcji w Siemensie ciąg dalszy

Korupcji w Siemensie ciąg dalszy

Korupcji w Siemensie ciąg dalszy
Źródło zdjęć: © Siemens
01.05.2008 10:08

Wynajęta przez koncern Siemens amerykańska kancelaria prawnicza Debevoise & Plimpton LLP znalazła dowody korupcji w niemal wszystkich pionach spółki w kilku krajach - poinformował Siemens w komunikacie.

Prawnicy zbadali dokumenty dotyczące transakcji spółki zawartych w latach 1999-2006. Przedstawiony radzie nadzorczej Siemensa częściowy raport z dochodzenia w dawnym pionie telekomunikacyjnym oraz pięciu innych gałęziach koncernu stwierdza, że istnieją dowody "nie tylko przypadków korupcji, lecz także wielokrotnego naruszenia przepisów dotyczących wewnętrznej kontroli i rzetelności dokumentacji".

Poszczególni byli członkowie zarządu mieli różną wiedzę o podejrzanych transakcjach, jak również w różny sposób reagowali na przypadki korupcji i naruszenia wewnętrznych przepisów: od podjęcia stosownych kroków, przez przeniesienie odpowiedzialności na inne osoby oraz brak reakcji do współudziału w nielegalnych praktykach.

W weekend prokuratura w Monachium potwierdziła, że sprawdza zarzuty o korupcję przeciwko byłemu szefowi koncernu Heinrichowi von Prierowi.

Według Siemensa wartość podejrzanych transakcji wyniosła 1,3 miliarda euro. Tylko w pierwszym kwartale tego roku koncern poniósł wydatki w związku z wyjaśnianiem afery w wysokości 175 milionów euro.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)