Ciąg dalszy redukcji zatrudnienia w Microsofcie

Ciąg dalszy redukcji zatrudnienia w Microsofcie

Ciąg dalszy redukcji zatrudnienia w Microsofcie
Źródło zdjęć: © Microsoft
05.11.2009 15:13

Jeszcze przed kilkoma dniami Microsoft obiecywał utworzenie 4000 nowych miejsc pracy na skalę globalną i to jeszcze w tym roku, ale na razie pojawiają się znowu doniesienia o zwolnieniach: koncern software'owy likwiduje kolejne 800 miejsc pracy po wcześniej ogłoszonej likwidacji 5000 etatów. Tym sposobem pierwsza wielka redukcja zatrudnienia w historii Microsoftu okazuje się większa, niż pierwotnie oczekiwano

Rzecznik firmy powiadomił media w Stanach Zjednoczonych, że nowa fala likwidacji miejsc pracy ma charakter globalny i zostanie przeprowadzona w różnych sektorach koncernu, ale nie podał przy tym żadnych konkretów. W ten sposób po zakończeniu programu redukcji etatów pracę straci około 6,3 procent z ogólnej liczby 9. 000 pracowników Microsoftu. W Polskim oddziale Microsoftu pracuje około 250 osób.

Obraz
© (fot. Microsoft)

Według wcześniejszych informacji zapowiedziane redukcje zatrudnienia mają dotyczyć innych sektorów koncernu niż te, w których zlikwidowano etaty na początku tego roku. Kryzys gospodarczy odcisnął swoje piętno także na bilansach Microsoftu: wraz z rozpoczęciem roku obrotowego 2010 dochody i zyski znacznie spadły. Dochody zmalały o 14 procent z 15,96 miliarda dolarów w analogicznym kwartale ubiegłego roku do 12,92 miliarda dolarów obecnie. Ponad kreską Microsoftowi pozostał jednak zysk netto w wysokości 3,57 miliarda dolarów albo 0,40 dolara na akcję. Oznacza to wprawdzie wynik o 18 procent mniejszy w porównaniu z zyskiem netto sprzed roku, ale wyniki kwartale Microsoftu i tak przekroczyły oczekiwania Wall Street.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)