Kaprysów Apple'a ciąg dalszy

Kaprysów Apple'a ciąg dalszy

31.10.2008 17:24, aktual.: 01.11.2008 09:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Opera przygotowała w pełni funkcjonującą wersję przeglądarki Opera Mini dla telefonów i wybranych iPod-ów Apple'a. Opera Mini tradycyjnie miała być oferowana bezpłatnie... No właśnie, "miała" - Apple nie zgodził się na umieszczenie aplikacji w App Store.

Mobilne Safari na iPhone'ach jest bardzo szybką, niesamowicie ergonomiczną i bardzo zaawansowaną przeglądarką internetową. Obsługuje pracę na do 8 stronach WWW jednocześnie, otwiera pliki Worda, Excela czy PDF-y, połączona jest z odtwarzaczem filmów z serwisu YouTube. Nie kompresuje ona jednak treści tak jak Opera Mini, więc dla osób bez odpowiedniego planu taryfowego może okazać się dość kosztowna.

Opera Mini jest jedną z najpopularniejszych na świecie mobilnych przeglądarek. Korzystają z niej zarówno użytkownicy najprostszych telefonów, jak i zaawansowanych smartfonów. Nie zobaczą jej jednak użytkownicy telefonów Apple iPhone - premiera gotowego produktu Opery została zablokowana przez Apple.

Jeśli przeglądarka zostanie mimo wszystko udostępniona - poza App Store - to będzie to wielki cios dla Apple. Opera Mini z pewnością drastycznie zwiększy odsetek użytkowników iPhone'ów, którzy korzystają z odblokowanych telefonów. Co ciekawe, Apple nie mówi nie przeglądarce Mobile Firefox - tylko pytanie, kiedy można spodziewać się jej finalnej wersji? Może w okolicy premiery "iPhone'a 4G"?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)