Ile pieniędzy zarabia na tobie Facebook?

Ile pieniędzy zarabia na tobie Facebook?
Źródło zdjęć: © stevendepolo / flickr.com / CC

25.04.2012 12:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pierwszą możliwość spojrzenia w finanse Facebooka mieliśmy w lutym przy okazji składania przez społecznościowego giganta pierwszych dokumentów związanych z wejściem na giełdę. Teraz, wraz ze złożeniem przez Facebooka aktualizacji do wymaganych dokumentów w amerykańskiej komisji papierów wartościowych i giełd, mamy okazję dowiedzieć się jeszcze więcej.

Dokument ma ponad 100 stron i niewiele różni się od swojej poprzedniej wersji. Dociekliwi jednak zauważyli, że Facebook chwali się 901 milionami użytkowników z czego 500 milionów do obsługi sieci społecznościowej korzysta z aplikacji mobilnych, a to oznacza, że bardzo wiele osób wgrywa zdjęcia bezpośrednio z telefonów – dokładnie 300 milionów dziennie, co tłumaczy zainteresowanie Facebooka Instagramem. Jeśli chodzi o samą transakcję przejęcia Instagrama wiadomo już, że Facebook zapłaci 30. milionów gotówką, reszta pokryta zostanie akcjami.

A ile twoja obecność na Facebooku warta była dla Zuckerberga w zeszłym roku? Z dokumentu wynika, że średnio od $4,69 do $4,81. Przy 901 milionach użytkowników daje to gigantyczne sumy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)