Facebook zdradza, ile kont na portalu to fałszywki

Facebook zdradza, ile kont na portalu to fałszywki
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Adam Bednarek

06.02.2018 15:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Trzeba przyznać, że liczba nieprawdziwych kont jest naprawdę duża. Ale na szczęście nie wszystkie fałszywe profile są groźne.

Z danych udostępnionych przez Facebook wynika, że 10 proc. wszystkich aktywnych użytkowników to konta fałszywe. Liczby dotyczą IV kwartału 2017 roku, a więc okresu, w którym z Facebooka korzystało w sumie 2,13 mld osób. Z tego wynika, że około 200 mln kont na portalu społecznościowym to fałszywki.

Czy to dużo? Zależy jak na sprawę spojrzeć. Założyć konto na Facebooku jest naprawdę łatwo, więc nic dziwnego, że wielu spamerów z tej okazji korzysta. Możemy więc uznać, że 10 proc. to jednak dużo.

Na szczęście nie każde “nieprawdziwe” konto służy do rozsyłania niechcianych reklam czy innych irytujących aktywności. Niektórzy zakładają profile swoim pupilom albo chcą mieć konto, które jest niepowiązane z prawdziwymi danymi.

Sam Facebook przyznaje jednak, że to szacunkowe, ostrożne dane. Wychwycenie nieprawdziwych kont jest trudne, co oznacza, że spora część może się sprytnie ukrywać.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także