Jak dużo wie o tobie Facebook? Wyniki mogą zdziwić

Jak dużo wie o tobie Facebook? Wyniki mogą zdziwić

Jak dużo wie o tobie Facebook? Wyniki mogą zdziwić
Źródło zdjęć: © Fotolia | Sondem
Bolesław Breczko
19.08.2017 16:19, aktualizacja: 20.08.2017 09:41

Nie wiadomo, czy Facebook zna twoje najskrytsze sekrety. Wiadomo, że zna cię na tyle, aby bezbłędnie wyświetlić reklamy, które cię zainteresują.

Facebook zbiera informacje o swoich użytkownikach i tworzy na ich podstawie profile reklamowe. Dzięki temu na Facebooku, a także na stronach, na których znajduje się przycisk "lubię to", pojawiają się reklamy, które mniej lub bardziej odpowiadają naszym zainteresowaniom. My jako użytkownicy Facebooka możemy w sprawdzić do jakich grup reklamowych zostaliśmy zakwalifikowani, na podstawie naszych lajków i aktywności.

Obraz
© facebook

Aby to zrobić wejdź na Facebooka i znajdź dowolną reklamę. W prawym górnym rogu reklamy kliknij strzałkę w dół i kliknij "Dlaczego to widzę?", a następnie "Zarządzaj swoimi ustawieniami reklam". Teraz w polu "Twoje informacje" wybierz zakładkę "Twoje kategorie". Tutaj zobaczysz jak widzi cie Facebook i reklamodawcy.

Obraz
© facebook

Tutaj możesz też wyłączyć profilowanie pod kątem reklam. Nie oznacza to jednak, że będziesz oglądał ich mniej. Będą za to bardziej przypadkowe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)