Jak dużo wie o tobie Facebook? Wyniki mogą zdziwić

Strona głównaJak dużo wie o tobie Facebook? Wyniki mogą zdziwić
19.08.2017 16:19
Jak dużo wie o tobie Facebook? Wyniki mogą zdziwić
Źródło zdjęć: © Fotolia | Sondem

Nie wiadomo, czy Facebook zna twoje najskrytsze sekrety. Wiadomo, że zna cię na tyle, aby bezbłędnie wyświetlić reklamy, które cię zainteresują.

Facebook zbiera informacje o swoich użytkownikach i tworzy na ich podstawie profile reklamowe. Dzięki temu na Facebooku, a także na stronach, na których znajduje się przycisk "lubię to", pojawiają się reklamy, które mniej lub bardziej odpowiadają naszym zainteresowaniom. My jako użytkownicy Facebooka możemy w sprawdzić do jakich grup reklamowych zostaliśmy zakwalifikowani, na podstawie naszych lajków i aktywności.

289203957241489466
Źródło zdjęć: © facebook

Aby to zrobić wejdź na Facebooka i znajdź dowolną reklamę. W prawym górnym rogu reklamy kliknij strzałkę w dół i kliknij "Dlaczego to widzę?", a następnie "Zarządzaj swoimi ustawieniami reklam". Teraz w polu "Twoje informacje" wybierz zakładkę "Twoje kategorie". Tutaj zobaczysz jak widzi cie Facebook i reklamodawcy.

289203957241620538
Źródło zdjęć: © facebook

Tutaj możesz też wyłączyć profilowanie pod kątem reklam. Nie oznacza to jednak, że będziesz oglądał ich mniej. Będą za to bardziej przypadkowe.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)