IFA 2011: Panasonic przedstawia ręczną kamerę 2D/3D

IFA 2011: Panasonic przedstawia ręczną kamerę 2D/3D

IFA 2011: Panasonic przedstawia ręczną kamerę 2D/3D
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
01.09.2011 10:47, aktualizacja: 21.09.2011 11:28

Firma Panasonic wprowadziła na rynek urządzenie HDC-Z10000 — pierwszą kamerę 2D/3D ze zintegrowanymi dwoma obiektywami, która jest zgodna ze standardem AVCHD 3D/Progressive. Nowa kamera pozwala nagrywać filmy 2D i 3D o jakości nagrań telewizyjnych

Urządzenie jest wyposażone w podwójny system 3MOS firmy Panasonic, który umożliwia nagrywanie wysokiej jakości obrazu 2. i 3D w trybie Full-HD. To rozwiązanie udostępnia dwa czujniki 3MOS (o rozdzielczości efektywnej 6,57 megapiksela). Dwa obiektywy F1,5 o dużej średnicy są zamontowane niezależnie z prawej i lewej strony urządzenia i wyposażone w powłokę Nano Surface Coating. Rozwiązania te znacznie ograniczają efekty ducha i flary, gwarantując ostry, wyraźny obraz.

Niewielki rozmiar sprawia, że kamerę można bez problemu nosić ze sobą i pracować bardzo elastycznie. Zaspokoi ona potrzeby profesjonalistów dzięki udoskonalonym funkcjom ręcznym, takim jak trzy niezależne pierścienie do nastawiania zbliżenia, ostrości i przysłony, które umożliwiają uzyskanie obrazu idealnie odpowiadającego zamierzeniom. Funkcja iA (Intelligent Auto) i nowy stabilizator obrazu HYBRID O.I.S+ pozwalają użytkownikom tworzyć piękne, stabilne nagrania nawet podczas pracy „w biegu”.

Kamera obsługuje szeroki zakres trybów —. od szerokokątnego 32 mm (29,8 mm w przypadku nagrań 2D) po zoom optyczny 10x (12x w przypadku nagrań 2D, 23x w przypadku nagrań przy użyciu funkcji Intelligent Zoom).

Uzyskiwana jakość obrazu 3. Full HD jest znakomita, a system 3MOS dodatkowo zapewnia takie same efekty dla dwóch wymiarów, co przy zastosowaniu trybu progresywnego pozwala osiągnąć precyzję i ostrość obrazu. Dwa obiektywy są prawdziwą zaletą podczas pracy przy słabym oświetleniu i umożliwiają użytkownikom rejestrowanie jasnych obrazów z minimalnym poziomem szumu również w trudnych warunkach oświetleniowych.

Wykorzystanie stworzonego niedawno procesora obrazu Crystal Engine Pro II, który oferuje wyższą rozdzielczość i redukcję szumów, pozwala uzyskać jakość obrazu Full HD. Podobne efekty są też dostępne w przypadku nagrań 2. dzięki zastosowaniu nagrywania progresywnego Full-HD 1920 x 1080 z prędkością 50 klatek na sekundę.

Oprócz wbudowanych mikrofonów do rejestrowania 5.1-kanałowego dźwięku przestrzennego Dolby Digital/2-kanałowego dźwięku stereo, urządzenie HDC-Z1000. jest wyposażone w dwa wejścia audio XLR i zasilacz phantom 48 V do mikrofonu zewnętrznego. Wszystko to pozwala użytkownikom nagrywać wyraźny dźwięk o minimalnym poziomie szumu.

Kamera umożliwia wykonywanie zbliżeń na ok. 4. cm w przypadku nagrań 3D w trybie makro (ok. 3,5 cm w przypadku trybu 2D). Jednocześnie dzięki dwóm obiektywom utrzymuje odpowiedni szerokokątny tryb 32 mm w kamerze 3D i jest w stanie zarejestrować obiekty, które byłyby trudne do uchwycenia za pomocą konwencjonalnych urządzeń. Użytkownicy mogą więc filmować kwiaty, małe zwierzęta, biżuterię itp. w zbliżeniach 3D zapewniających wyraźne szczegóły.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)