IFA 2013: Panasonic przedstawia urządzenia 4K

IFA 2013: Panasonic przedstawia urządzenia 4K
Źródło zdjęć: © WP.PL

05.09.2013 12:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Obraz
© (fot. WP.PL)

Panasonic zaprezentował na targach IFA 2013 telewizory i inne urządzenia 4K, a także dostęp do różnorodnej zawartości przystosowanej do tego standardu.

Firma Panasonic zaprezentowała swoją najnowszą innowację z segmentu telewizyjnego — Smart VIERA TX-65WT600. Jest to pierwszy na świecie telewizor Ultra HD z wejściem o rozdzielczości 4K 50/60p opracowanym na podstawie specyfikacji HDMI 2.0 i DisplayPort 1.2a. Zgodność z tymi standardami zapewnia długi czas zgodności tego modelu, który będzie działać z przyszłymi odtwarzaczami, przystawkami i konsolami do gier obsługującymi rozdzielczość 4K. Miłośnicy gier PC mogą łatwo podłączyć swoje komputery do telewizora WT600 za pośrednictwem gniazda DisplayPort obsługującego szybkość klatek 60p i wyświetlać na jego ekranie najnowsze gry z niebywałą szczegółowością i wyjątkową wyrazistością ruchu.

Panasonic prezentuje także prototyp 55-calowego panelu OLED 4K wytworzony metodą nadruku „RGB all-printing” oraz ujawnia więcej szczegółów na temat przygotowywanego 20-calowego tabletu 4K, którego prototyp zaprezentowano w styczniu 2013 r.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Inne sprzęty zaprezentowane na targach IFA, to nagrywarki Blu-ray: DMR-BST835/BST735/730, DMR-BCT835/BCT735/730 i odtwarzacz Blu-ray DMP-BDT330. Te urządzenia z tegorocznej oferty mają wbudowaną funkcję zwiększania rozdzielczości do poziomu 4K (Ultra HD), która dodatkowo wygładza obraz.

Zwiedzający stoisko firmy Panasonic na IFA mogą przyjrzeć się prototypowi kamery wideo 4K. Ta kompaktowa kamera jest wyposażona w jedno wyjście HDMI i może nagrywać obraz wideo o rozdzielczości 4K.

Smart VIERA WT600

Panasonic VIERA WT600 odtwarza obraz 4K z szybkością do 60 klatek na sekundę i stanowi niezłą propozycję dla amatorów rozrywki domowej na nowym poziomie, a także profesjonalistów — na przykład z małych studiów telewizyjnych — którym zależy na jak najlepszej jakości obrazu.

Model WT600 otrzymał certyfikat THX 4K gwarantujący zgodność reprodukcji kolorów, odcieni i rozdzielczości z zamierzeniami hollywoodzkich reżyserów.

Nowy procesor 4K Hexa-Processing Engine maksymalizuje jakość obrazu o rozdzielczości niższej niż 4K. Układ tego procesora generuje wyższą rozdzielczość przez interpolację brakujących elementów obrazu oraz odtworzenie nieistniejących danych. W efekcie powstaje obraz o jakości zbliżonej do obrazów ze źródeł 4K.

WT600 jest pierwszym w branży telewizorem z wbudowanym dekoderem H.264 (MPEG4) 4K. Umożliwia on odtwarzanie nie tylko plików wideo o rozdzielczości 4K z pamięci USB czy karty SD, ale — co jeszcze ważniejsze — zawartości 4K bezpośrednio z internetu. Miłośnicy fotografii mogą wyświetlać zdjęcia z karty SD przy użyciu funkcji 4K Photo Viewer SD lub bezprzewodowo przesyłać zdjęcia ze smartfonu lub tabletu w rozdzielczości Ultra HD przy użyciu funkcji 4K Swipe & Share.

Tablet 4K

W styczniu 2013 r. firma Panasonic zaprezentowała prototyp 20-calowego tabletu 4K. Gotowy produkt trafi wkrótce do sprzedaży na rynku europejskim. Prototyp zawierał 20-calowy panel IPS Alpha LCD o rozdzielczości ponad czterokrotnie większej od Full HD, a także precyzyjne pióro cyfrowe. Współczynnik proporcji obrazu 15:10 umożliwia wyświetlanie formatu A3 w niemal pełnej wielkości, dzięki czemu nowy tablet idealnie nadaje się do wyświetlania materiałów takich jak gazety i czasopisma, a także obrazów o takim samym współczynniku proporcji. Dodatkowo pióro cyfrowe o rozdzielczości równie dużej jak panel umożliwia naturalne pisanie odręczne na ekranie tabletu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)