Nowe TV Panasonic 3D prosto z IFA 2010

Nowe TV Panasonic 3D prosto z IFA 2010

02.09.2010 11:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Panasonic pokazała na targach IFA w Berlinie dwa nowe modele telewizorów z serii VIERA VT20. Nowe modele 42- (42VT20) i 46-calowe (46VT20) oferują szereg nowoczesnych funkcji, które wg producenta zapewnić mają użytkownikom rozrywkę w trzech wymiarach. Oprócz dwóch najnowszych członków rodziny VIERA podczas targów IFA premierę miała nowa seria plazmowych telewizorów 3D firmy Panasonic, TX-P42GT20.

Plazmowe modele VIERA NeoPDP wykorzystują najnowszą technologię NeoPDP i oferują większą sprawność, wyższą jakość obrazu oraz niższe zużycie energii w porównaniu z poprzednimi modelami NeoPDP. Uzyskano to dzięki panelowi nowej generacji, którzy wykorzystuje nowy filtr, nowy gaz jarzeniowy, ulepszony materiał fosforyzujący i przeprojektowaną strukturę komórek. Dzięki temu technologia NeoPDP zapewnia wysoką jakość obrazu zarówno dwu-, jak i trójwymiarowego.

Obraz
© Pansonic TX-P42VT20E (fot. Panasonic)

Trzy nowe modele z rodziny VIERA
Nowe modele 42”. i 46” VT20 VIERA, które Panasonic pokazał na targach IFA, oferują kilka nowych, ciekawych funkcji. Technologie High-Speed 3D Drive oraz 600Hz Sub-field Drive zapewniają klarowne, immersyjne obrazy 3D (dołączone są dwie pary okularów 3D). Funkcja o nazwie 24p Smooth Film for 3D eliminuje typowe, skokowe wyświetlanie obrazu filmowego, zwiększając pierwotną liczbę 24 klatek na sekundę. Przekłada się to na znacznie płynniejszy ruch. Modele VT20 bezproblemowo wyświetlają także obraz 2D. Funkcja High Contrast Filter Pro zwiększa kontrast w jasnym otoczeniu i ogranicza odbicia światła, a certyfikat THX Certified Display sprawia, że nowe urządzenia Panasonic wyświetlają filmy z jakością i paletą barw zamierzoną przez reżysera.

Nowy 42-calowy model TX-P42GT2. podobnie oferuje funkcję 24p Smooth Film for 3D, 600Hz, certyfikat THX oraz High Contrast Filter. W przeciwieństwie do modeli z serii VIERA VT20 telewizor TX-P42GT20E nie jest sprzedawany z okularami 3D.

NeoPDP
Dzięki takim funkcjom, jak 600Hz Sub-field Drive, Infinite Black Pro (natywny kontrast powyżej 5 00. 000:1) lub Infinite Black (natywny kontrast 5 000 000:1), High Contrast Filter Pro lub High Contrast Filter, reprodukcja barw certyfikowana przez THX oraz czas reakcji rzędu 0,001 ms panele NeoPDP nadają się idealnie do wyświetlania szybkich sportowych scen, filmów akcji i gier. W połączeniu z naturalnymi zaletami technologii plazmowej nowy panel NeoPDP zapewnia wyższą jakość wyświetlanego obrazu. Ponadto linia telewizorów NeoPDP wyróżnia się bogatymi opcjami łączności i eleganckim wzornictwem.

Obraz
© Panasonic TX-P42GT20E-490 (fot. Panasonic)

Wszystkie modele NeoPDP są wyposażone w sterowanie podpolowe (Sub-field Drive) 60. Hz z funkcją inteligentnego tworzenia klatek (Intelligent Frame Creation Pro). Technologia ta wyświetla 50 obrazów na sekundę z wykorzystaniem 12 podpól na klatkę, co sumuje się do 600 podpól na sekundę, przy czym funkcja Intelligent Frame Creation Pro wykrywa ruch i optymalizuje jego reprodukcję w każdym z 600 podpól. W ten sposób telewizory NeoPDP precyzyjnie oddają ruch bez uciążliwych rozmyć, rozmazywania i innych artefaktów. Co więcej, telewizory Panasonic NeoPDP zapewniają niezwykle krótki czas przetwarzania, zalewie 0,001 milisekundy.

Wszystkie modele NeoPDP są wyposażone w funkcję VIERA CAST, która za jednym naciśnięciem przycisku. pozwala oglądać wybrane treści internetowe w domowym salonie, a także przeglądarkę obrazów VIERA, która umożliwia oglądanie wideo HD i cyfrowych zdjęć, słuchanie muzyki z karty SD oraz nagrywanie na dysku twardym przez złącze USB. Co więcej, obsługa DLNA pozwala odtwarzać na telewizorze VIERA dane cyfrowe przechowywane w innych urządzeniach DLNA w domowej sieci, a potrójny tuner DVB wbudowany w wiele modeli eliminuje potrzebę korzystania z dekoderów lub zewnętrznych odbiorników (obsługiwani dostawcy różnią się w zależności od kraju).

Modele LED-LCD
Goście targów IFA mają również okazję obejrzeć stylową rodzinę telewizorów Panasonic VIERA LED-LCD, która obejmuje modele 1080p Full HD V20 (42”, 37” i 32”), D28 (37” i 32”) oraz D25 (42”, 37” i 32”), a także serię HD Ready D28 (22” i 19”). Wszystkie te telewizory LCD z podświetleniem LED cechują się płaską konstrukcją i oferują dobrą jakość obrazu za sprawą szerokiego kąta widzenia oraz technologii, którą Panasonic nazywa 200 Backlight Blinking Intelligent Frame Creation Pro. Obudowa o grubości 1,5 cala sprawia, że nadają się idealnie do zawieszenia na ścianie. Większość telewizorów LED-LCD oferuje te same funkcje sieciowe, co modele NeoPDP.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)