Nowe modele aparatów Panasonic Lumix

Nowe modele aparatów Panasonic Lumix
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

12.02.2013 12:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Panasonic zaprezentował linię kompaktowych aparatów Lumix, które wyposażone są w nowe opcje łączności, w tym we wbudowane Wi-Fi oraz technologię NFC.

Panasonic Lumix DMC-TZ40:

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Najnowszy aparat z uznanej serii TZ, Lumix TZ40 jest najbardziej zaawansowanym dotychczas aparatem kompaktowy firmy Panasonic. Posiada 18,1-megapikselowy czujnik MOS, 20-krotnemu zoom optyczny, tryby kreatywne oraz możliwości nagrywania filmów Full HD AVCHD.

Dzięki wbudowanemu Wi-Fi oraz możliwości korzystania z technologii NFC, Lumix TZ40 oferuje szerokie opcje fotografowania, udostępniania i podglądu. Użytkownik może wykadrować i zrobić zdjęcie zdalnie przy użyciu smartfona lub tabletu, dzielić się zdjęciami na portalach społecznościowych, a także przeglądać zdjęcia i filmy na swoim telewizorze lub telefonie.

Dla użytkowników, którzy nie potrzebują Wi-Fi firma Panasonic wprowadzi na rynek model DMC-TZ35, który posiada te same funkcje co model TZ40, oraz 16,1-megapikselowy czujnik MOS.

Panasonic Lumix DMC-FT5:

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Lumix FT5 jest wodoodporny do 13 metrów, odporny na wstrząsy i upadki z 2 metrów, odporny na temperatury do -10 °C i nacisk do 100 kg, dzięki czemu jest jednym z najtwardszych zawodników na rynku aparatów kompaktowych.

Aparat posiada 16,1-megapikselowy czujnik MOS, możliwość nagrywaniu filmów w jakości Full HD 1920x1080, moduł WiFi oraz technologię NFC.

Panasonic wprowadza także na rynek model FT25 – aparat do codziennego użytku, który może być również wykorzystany podczas mniej ekstremalnych wycieczek. Model FT25 jest wodoodporny do 7 metrów, odporny na wstrząsy i upadki z 1,5 metra oraz odporny na temperatury do -10 °C.

Panasonic Lumix LZ30

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Najnowszy kompaktowy super zoom Lumix LZ30 umożliwia większą swobodę niż pozostałe modele, dzięki 35-krotnemu zoomowi optycznemu. Zastosowany w modelu zoom pozwala przybliżyć oddalone obiekty z zachowaniem pełnej rozdzielczości 16,1 magapiksela.

LZ30 zapewnia również dodatkowe kreatywne funkcje i tryb manualny, dzięki któremu użytkownik może kontrolować głębię ostrości czy ustawić szybkość migawki. Aparat umożliwia wykonywanie zdjęć panoramicznych.

Panasonic Lumix DMC-XS1

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Panasonic zaprezentował także pierwszy z nowej linii kompaktowych aparatów - model Lumix XS1. Aparat o rozdzielczości 16,1 megapiksela i grubości 14 mm jest rozwiązaniem skierowanym do tych użytkowników, którzy dotychczas zdjęcia robili smartfonem.

Początkujący fotografowie mogą skorzystać z kreatywnych i artystycznych funkcji aparatu. Nowy tryb kreatywnej kontroli pozwala na skorzystanie z 13 różnych filtrów oraz efektów wizualnych, takich jak Retro, Pop i Miniature.

Panasonic zaprezentował również dwa inne kompaktowe aparaty Lumix: DMC-FS50 oraz DMC-F5. Lumix FS50 ma te same funkcje i możliwości, co aparat XS1 (z wyjątkiem filtrów kreatywnej kontroli) i jest od niego nieznacznie większy. Aparat Lumix F5, zaprojektowany na wzór aparatów XS1 oraz FS50 posiada takie funkcje jak MEGA O.I.S. oraz iA i robi zdjęcia w rozdzielczości 14,1 megapiksela.

Panasonic Lumix DMC-SZ9

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Aparat wyposażony został w 16,1- megapikselowy czujnik MOS, 10-krotny zoom optyczny oferowanym przez obiektyw LEICA DC, dostęp do Wi-Fi oraz 14 efektów kreatywnych.

Lumix DMC-SZ3 to siostrzany model aparatu Lumix SZ9, który charakteryzuje się podobnym wzornictwem, posiadając przy tym jego podstawowe funkcje.

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)