Panasonic przedstawia: Lumix DMC‑FZ150 i Lumix DMC‑FX90

Panasonic przedstawia: Lumix DMC-FZ150 i Lumix DMC-FX90
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

30.08.2011 12:26, aktual.: 22.09.2011 10:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Panasonic przedstawił dwa nowe modele aparatów: cyfrowy Lumix DMC-FZ150 z 24-krotnym zoomem oraz możliwością nagrywania filmów wideo w rozdzielczości Full HD oraz Lumix DMC-FX90 z obsługą cyfrowej transmisji danych w sieciach Wi-Fi oraz wysokiej jakości ultraszerokokątnym obiektywem Leica Summarit.

Lumix DMC-FZ150

Szerokokątny obiektyw Leica DC Vario-Elmarit o ogniskowej 2. mm oferuje 24-krotny zoom optyczny (odpowiednik zakresu 25–600 mm w aparacie z filmem 35 mm), który można dodatkowo zwiększyć do 32x powiększenia cyfrowego.

Połączenie przetwornika MOS o rozdzielczości 12,1 megapiksela z procesorem Venus Engine umożliwia nagrywanie filmów wideo w formacie AVCHD z rozdzielczością Full HD 192. x 1080 60p (NTSC) lub 50p (PAL) oraz wykonywanie zdjęć seryjnych w pełnej rozdzielczości z szybkością 12 kl./s. Właściwy dobór obiektywu, przetwornika i procesora jest kluczem do uzyskania najwyższej jakości obrazu, szczególnie w warunkach słabego oświetlenia.

Zdjęcia trójwymiarowe wykonane za pomocą aparatu DMC-FZ15. w trybie 3D można oglądać za pomocą urządzenia 3D obsługującego format MPO. Z kolei filmy nagrywane w formacie MP4 można odtwarzać bezpośrednio na komputerze PC lub w urządzeniach przenośnych bez dokonywania konwersji.

Użytkownicy coraz chętniej umieszczają swoje zdjęcia w serwisach społecznościowych, w związku z czym aparat DMC-FX9. został wyposażony w funkcje pozwalające udostępniać fotografie i filmy natychmiast po zrobieniu za pośrednictwem sieci telefonii komórkowej, przy użyciu smartfonu, bez konieczności szukania punktu dostępowego Wi-Fi.

Szerokokątny obiektyw Leica DC Vario-Summarit o ogniskowej 2. mm oferuje 5-krotny zoom optyczny (odpowiednik zakresu 24–120 mm w aparacie z filmem 35 mm) oraz zapewnia dużą jasność: f/2,5.

Wydajny procesor Venus Engine umożliwia nagrywanie filmów Full HD w rozdzielczości 192. x 1080 oraz wykonywanie zdjęć seryjnych z szybkością 3,7 kl./s z pełną rozdzielczością 12,1 megapiksela. Pomimo niewielkich rozmiarów obudowy, aparat umożliwia nagrywanie filmów wideo w formacie AVCHD nawet w rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 60i (NTSC, sygnał wyjściowy przetwornika: 30p) lub 50i (PAL, sygnał wyjściowy przetwornika: 25p). Użytkownicy mogą również rejestrować filmy wideo w formacie MP4 — filmy takie można odtwarzać bezpośrednio na komputerze PC lub w urządzeniach przenośnych bez dokonywania konwersji.

Z myślą o użytkownikach, którzy chcą natychmiast udostępniać zdjęcia rodzinie i znajomym, firma Panasonic uruchomi nową usługę w modelu przetwarzania w chmurze: „Lumix Club”. Usługa umożliwi tworzenie odsyłaczy z zewnętrznych serwisów w sześciu językach (angielskim, francuskim, hiszpańskim, japońskim, niemieckim i włoskim), a tym samym ułatwi umieszczanie materiałów w serwisach społecznościowych oraz innych serwisach służących do udostępniania zdjęć. Zdjęcia będzie można publikować przy użyciu aparatu DMC-FX9. z wykorzystaniem funkcji masowej zmiany rozmiaru (SNS). Z punktu widzenia użytkownika oznacza to możliwość jednoczesnego umieszczania fotografii w takich serwisach, jak Facebook, Flicker, Picasa i filmów na YouTube w ramach tej samej operacji, co znacznie upraszcza cały proces udostępniania plików.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)