IFA 2011: Samsung przedstawia nowy telewizor Smart TV

IFA 2011: Samsung przedstawia nowy telewizor Smart TV

IFA 2011: Samsung przedstawia nowy telewizor Smart TV
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
02.09.2011 16:20, aktualizacja: 20.09.2011 16:21

Na targach IFA 2011 w Berlinie Samsung przedstawił nowe pomysły związane z rozwojem linii telewizorów Smart TV oraz rozwojem aplikacji związanych z tą linią.

Na targach IFA 2011 w Berlinie Samsung przedstawił nowe pomysły związane z rozwojem linii telewizorów Smart TV oraz rozwojem aplikacji związanych z tą linią.

W ciągu zaledwie kilku miesięcy od premiery pierwszych w branży inteligentnych telewizorów Smart TV, zainteresowanie aplikacjami dla nich tworzonymi jest ogromne i ciągle rośnie. Listę najpopularniejszych aplikacji na świecie zdominowały w szczególności usługi typu wideo na żądanie, takie jak Netflix, YouTube i Vimeo, a także aplikacje informacyjne, takie jak Google Maps i AccuWeather.com. W serwisie Explore 3. europejscy konsumenci najchętniej sięgają po filmy 3D, takie jak np. film dokumentalny IMAX Ultimate Wave Tahiti.

Samsung zapowiedział zacieśnienie współpracy z serwisem YouTube - najpopularniejszą na świecie platformą wideo, która włączy do swojej oferty filmy 3D. W tym tygodniu na targach IFA YouTube będzie prezentować filmy trójwymiarowe wyłącznie na telewizorach Samsung Smart TV, w ramach aplikacji YouTube on TV stworzonej specjalnie dla tych telewizorów.

Na targach IFA Samsung przedstawił swój najnowszy produkt: 60D800. - 60-calowy telewizor Smart TV, stworzony według wzornictwa One Design, z ekranem o przekątnej 1,5 m i ramce o grubości zaledwie 1,5 cm. Obok funkcji Samsung Smart Hub, sprzęt został wyposażony we wbudowaną nagrywarkę cyfrową (TVR Ready), która umożliwia użytkownikowi zatrzymanie nadawanego na żywo programu, nagrywanie ulubionych audycji i oglądanie materiałów w dowolnym, wygodnym dla siebie czasie.

Po sukcesie telewizora Samsung Smart TV D8000. firma rozpoczęła współpracę z Microsoftem. Efektem współpracy jest połączenie wyświetlaczy Samsunga oraz opracowanej przez Microsoft technologii PixelSense™, które zaowocowało stworzeniem urządzenia Microsoft Surface. Urządzenie to, jak ogłosił Samsung - pojawi się w sprzedaży w listopadzie.
Komputer SUR40 z wbudowanym cienkim wyświetlaczem, rozpoznaje palce, dłonie i inne przedmioty położone na ekranie i jest w stanie obsłużyć nawet 50 jednoczesnych dotknięć. SUR40 może być używany w orientacji pionowej lub poziomej, a jego wytrzymała budowa sprawia, że dobrze nadaje się do użytku w miejscach publicznych. Swoje aplikacje i rozwiązania dla SUR40 zapowiedziało wielu dostawców, dzięki czemu komputer ten będzie mógł być wykorzystywany na wiele różnych sposobów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)