IFA 2011: Samsung przedstawia nowy telewizor Smart TV

IFA 2011: Samsung przedstawia nowy telewizor Smart TV
02.09.2011 16:20
IFA 2011: Samsung przedstawia nowy telewizor Smart TV
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Na targach IFA 2011 w Berlinie Samsung przedstawił nowe pomysły związane z rozwojem linii telewizorów Smart TV oraz rozwojem aplikacji związanych z tą linią.

Na targach IFA 2011 w Berlinie Samsung przedstawił nowe pomysły związane z rozwojem linii telewizorów Smart TV oraz rozwojem aplikacji związanych z tą linią.

W ciągu zaledwie kilku miesięcy od premiery pierwszych w branży inteligentnych telewizorów Smart TV, zainteresowanie aplikacjami dla nich tworzonymi jest ogromne i ciągle rośnie. Listę najpopularniejszych aplikacji na świecie zdominowały w szczególności usługi typu wideo na żądanie, takie jak Netflix, YouTube i Vimeo, a także aplikacje informacyjne, takie jak Google Maps i AccuWeather.com. W serwisie Explore 3. europejscy konsumenci najchętniej sięgają po filmy 3D, takie jak np. film dokumentalny IMAX Ultimate Wave Tahiti.

Samsung zapowiedział zacieśnienie współpracy z serwisem YouTube - najpopularniejszą na świecie platformą wideo, która włączy do swojej oferty filmy 3D. W tym tygodniu na targach IFA YouTube będzie prezentować filmy trójwymiarowe wyłącznie na telewizorach Samsung Smart TV, w ramach aplikacji YouTube on TV stworzonej specjalnie dla tych telewizorów.

Na targach IFA Samsung przedstawił swój najnowszy produkt: 60D800. - 60-calowy telewizor Smart TV, stworzony według wzornictwa One Design, z ekranem o przekątnej 1,5 m i ramce o grubości zaledwie 1,5 cm. Obok funkcji Samsung Smart Hub, sprzęt został wyposażony we wbudowaną nagrywarkę cyfrową (TVR Ready), która umożliwia użytkownikowi zatrzymanie nadawanego na żywo programu, nagrywanie ulubionych audycji i oglądanie materiałów w dowolnym, wygodnym dla siebie czasie.

Po sukcesie telewizora Samsung Smart TV D8000. firma rozpoczęła współpracę z Microsoftem. Efektem współpracy jest połączenie wyświetlaczy Samsunga oraz opracowanej przez Microsoft technologii PixelSense™, które zaowocowało stworzeniem urządzenia Microsoft Surface. Urządzenie to, jak ogłosił Samsung - pojawi się w sprzedaży w listopadzie.
Komputer SUR40 z wbudowanym cienkim wyświetlaczem, rozpoznaje palce, dłonie i inne przedmioty położone na ekranie i jest w stanie obsłużyć nawet 50 jednoczesnych dotknięć. SUR40 może być używany w orientacji pionowej lub poziomej, a jego wytrzymała budowa sprawia, że dobrze nadaje się do użytku w miejscach publicznych. Swoje aplikacje i rozwiązania dla SUR40 zapowiedziało wielu dostawców, dzięki czemu komputer ten będzie mógł być wykorzystywany na wiele różnych sposobów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)