Panasonic na targach IFA 2011

Panasonic na targach IFA 2011

Panasonic na targach IFA 2011
Źródło zdjęć: © Panasonic
25.08.2011 15:40, aktualizacja: 26.08.2011 08:14

Podczas targów Internationale Funkausstellung Berlin (IFA) 2011 firma Panasonic Corporation zaprezentuje bogatą ofertę rozwiązań do zarządzania energią oraz najnowsze produkty AV z możliwością podłączenia do sieci. Targi odbędą się w centrum Messe Berlin w Niemczech, w dniach 2–7 września 2011 roku.

W 201. r. Panasonic obchodzić będzie setną rocznicę założenia firmy. Do tego roku Panasonic chce być najbardziej zieloną firmą - liderem ekologicznych innowacji w branży elektronicznej. Podczas targów IFA 2011 na stoisku Panasonic zaprezentowane zostaną produkty do zarządzania energią, kompleksowe energooszczędne rozwiązania i koncepcje dla całych gospodarstw domowych, a nawet miast. Panasonic zaprezentuje również najnowsze urządzenia AV z możliwością podłączenia do sieci — od technologii VIERA Connect, zapewniającej całkowicie nowe, interaktywne wrażenia podczas oglądania telewizji, do rozszerzonej i udoskonalonej oferty produktów Full HD 3D, przeznaczonych do użytku domowego i zastosowań profesjonalnych.

Obraz
© (fot. Panasonic)

Stoisko Panasonic zostanie podzielone na trzy główne obszary:

1. Strefa rozwiązań do zarządzania energią
Panasonic zaprezentuje najważniejsze produkty, technologie i rozwiązania w zakresie wytwarzania energii (panele solarne, ogniwa paliwowe), magazynowania energii (systemy magazynowania energii na bazie akumulatorów litowych) i obniżania jej zużycia (telewizory LED LCD, systemy pomp ciepła, oświetlenie LED). Zaprezentowane zostaną również systemy do zarządzania energią dla gospodarstw domowych (HEMS). W strefie rozwiązań do zarządzania energią Panasonic zaprezentuje również inicjatywy w kierunku stworzenia społeczeństwa emitującego mniejsze ilości tlenków węgla do atmosfery. Koncepcja zakłada zastąpienie pojazdów z silnikami spalinowymi samochodami z napędem elektrycznym, a w szczególności możliwość wykorzystania domowych rozwiązań do oszczędzania energii w skali całego miasteczka, jak w przypadku projektów ekologicznych miasteczek inteligentnych, na przykład miejscowości Fujisawa.

2. Strefa cyfrowych urządzeń AV z dostępem do sieci
W tej strefie odwiedzający będą mogli doświadczyć zupełnie nowego poziomu rozrywki, dzięki możliwości skonfigurowania sieci łączącej różne produkty AV z telewizorem. Prezentowane technologie obejmą szereg aplikacji i rozwiązań zintegrowanych, opracowanych z myślą o technologii VIERA Connect, standardzie Digital Living Network Alliance (DLNA) wykorzystywanym przez całą branżę, jak również o produktach zgodnych z technologią Wi-Fi.

3. Strefa FULL HD 3D
Odwiedzający będą mieli możliwość wkroczenia do świata Full HD 3. Panasonic, tworzonego przez najnowsze produkty i technologie 3D. Strefa Full HD SD Panasonic na targach IFA to ogromna ekspozycja plazmowych telewizorów 3D, obejmująca największy na świecie telewizor plazmowy o przekątnej 152”. Poza tym, zaprezentowane zostaną zestawy kina domowego Full HD 3D, oferujące zapierającą dech jakość obrazu i dźwięku, i wciągające widza w samo centrum fabuły ekscytujących hollywoodzkich superprodukcji 3D i niesamowitych filmów dokumentalnych o naturze. Ekspozycja obejmie również nagrywarki wideo Full HD 3D dla klientów indywidualnych, najnowsze telewizory VIERA 3D, nagrywarki i odtwarzacze płyt Blu-ray, systemy dźwięku i projektory 3D. Co więcej, odwiedzający będą mogli wypróbować nowe cyfrowe aparaty i kamery Panasonic w specjalnie zaaranżowanej strefie do nagrywania obrazu 3D.

Z myślą o osobach, które nie będą mogły osobiście zjawić się na targach IFA, Panasonic przygotował pierwszy w historii firmy interaktywny salon prasowy, zlokalizowany na stoisku podczas targów IFA. Salon zostanie otwarty pod koniec sierpnia. Wtedy też udostępnione zostaną dalsze informacje.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)