Facebook z przyciskiem alarmowym dla brytyjskiej młodzieży

Facebook z przyciskiem alarmowym dla brytyjskiej młodzieży

Facebook z przyciskiem alarmowym dla brytyjskiej młodzieży
Źródło zdjęć: © CEOP
12.07.2010 14:53, aktualizacja: 12.07.2010 15:08

Portal społecznościowy Facebook przychylił się do prośby brytyjskiego Centrum ds. Zapobiegania Wykorzystywaniu Dzieci w Internecie (Child Exploitation and Online Protection Centre, CEOP) i wprowadził specjalny "przycisk alarmowy".

Portal społecznościowy Facebook przychylił się do prośby brytyjskiego Centrum ds. Zapobiegania Wykorzystywaniu Dzieci w Internecie (Child Exploitation and Online Protection Centre, CEOP)
i wprowadził specjalny "przycisk alarmowy".

Pozwala on młodym ludziom wysyłać powiadomienia o podejrzanych próbach nawiązania kontaktu bezpośrednio do internetowego punktu zgłoszeniowo-doradczego przy brytyjskiej organizacji CEOP. Serwis jest przeznaczony głównie dla użytkowników portalu w wieku od 13 do 18 lat – podaje brytyjskie centrum ochrony dzieci. Internauci mogą instalować "przycisk alarmowy" jako aplikację na własnej stronie Facebooka.

Obraz
© (fot. CEOP)

Przycisk ten ma nie tylko pełnić rolę stałego kanału pomocy i reasekuracji, ale także dawać rodzinie, przyjaciołom i innym gwarancję, że młodzi ludzie są w Sieci bezpieczni. W portalu będą zamieszczane ogłoszenia informujące o nowej usłudze i pojawią się przede wszystkim na stronach grupy docelowej. Przedstawiciele CEOP zwrócili się do Facebooka z prośbą o włączenie "przycisku alarmowego" w marcu tego roku. Pretekstem ku temu był incydent, w którym mężczyzna posługujący się fałszywym profilem na Facebooku nawiązał znajomość z siedemnastolatką, a następnie ją zamordował.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)