Facebook: jak być niewidocznym dla znajomych z pracy?

Facebook: jak być niewidocznym dla znajomych z pracy?
Źródło zdjęć: © facebook

07.12.2010 11:35, aktual.: 07.12.2010 11:48

Szef, koledzy i koleżanki z pracy... Dobrze ich mieć wśród znajomych na Facebooku, lepiej jednak by nie widzieli kiedy się logujesz. Pokażemy ci jak być incognito

Bycie incognito na Facebooku nie wymaga zbyt wiele zabawy. Wystarczy utworzyć nową listę znajomych, dla której będziemy mogli zmienić nas status na offline. Do tej listy możemy dodać osoby z pracy, lub inne osoby, które niekoniecznie chcemy informować o naszej obecności w serwisie.

1. Aby utworzyć nową listę, klikamy najpierw na opcję czat w prawym dolnym rogu okna (A), następnie wybieramy zakładkę listy znajomych (B) i wpisujemy nazwę naszej listy w wolne miejsce (C).

Obraz
© (fot. www.komputerswiat.pl)

2. Do listy możemy dodać osoby spośród wszystkich naszych kontaktów. Wystarczy kliknąć na opcję edytuj (patrz marker), tuż koło nazwy naszej dopiero co utworzonej listy.

Obraz
© (fot. www.komputerswiat.pl)

Polecamy w wydaniu internetowym komputerswiat.pl: Tajemnica spadających cen pamięci RAM

Obraz

3. W nowym oknie zostaniemy poproszeni o zaznaczenie ptaszkiem osób, które chcemy dodać do listy. Wybieramy więc znajomych (A), a następnie nasz wybór potwierdzamy klikając w Zapisz listę (B).

Obraz
© (fot. www.komputerswiat.pl)

4. Ostatni krok, to ustawienie naszego statusu na offline dla osób z naszej nowej listy kontaktów. W tym celu klikamy na ikonkę statusu (patrz marker) przy nazwie naszej listy. Status offline oznaczony jest szarą ikonką.

Obraz
© (fot. www.komputerswiat.pl)

Od tej pory osoby z naszej nowej listy nie będą widzieć czy jesteśmy zalogowani na Facebooku. Niestety działa to w obie strony - my także nie wiemy, czy one są zalogowane. Osoby z listy offline są bowiem dla nas niewidoczne.

Polecamy w wydaniu internetowym komputerswiat.pl: Tajemnica spadających cen pamięci RAM

Obraz
Źródło artykułu:Komputer Świat
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)