Facebook Messenger: chce zawładnąć twoim iPhone

Facebook Messenger: chce zawładnąć twoim iPhone

Facebook Messenger: chce zawładnąć twoim iPhone
Źródło zdjęć: © mat. prasowy
17.06.2016 11:59, aktualizacja: 17.06.2016 13:36

Najnowsza, zapowiadana na razie wersja Facebook Messengera dla urządzeń z Apple iOS zapowiada spore zmiany. Nowy wygląd i dużo prostsza nawigacja mają poprawić komfort, a przy okazji zawojować jak największą liczbę użytkowników

Jak na razie z Facebook Messengera korzysta na całym świecie ponad 90. mln użytkowników. Tak nie pomyliliśmy się, już prawie miliard osób na całym świecie. Zapewne ambicją marka Zuckerberga jest nie tylko dobić do magicznej liczby jednego miliarda, ale znacznie ja przekroczyć. Niewątpliwie jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu jest poprawa wyglądu i funkcjonalności Messengera.

Nadchodząca niebawem aktualizacja Messengera wprowadzi zmiany zarówno wizualne, jak i funkcjonalne. Już na pierwszy rzut oka widać wprowadzone zmiany. Ekran startowy został podzielony na sekcje, które mają znacznie ułatwić rozpoczynanie konwersacji.

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Najważniejszą z sekcji ma być ta umieszczona na samej górze głównego ekranu komunikatora - będzie to lista ostatnio przeprowadzonych rozmów, z podglądem ostatniej wiadomości. W kolejnej sekcji znajdą się nasze ulubione kontakty, sprowadzone do niewielkiego awatara z imieniem użytkownika.

Kolejna nowa sekcja, to urodziny naszych znajomych. Teraz nie będzie trzeba wchodzić do aplikacji Facebooka, by dowiedzieć się o urodzinach naszych znajomych, taka informacje znajdziemy także w Messengerze. Ostatnia część głównego ekranu, to lista - podobna do tej, którą znamy z obecnej wersji Messengera, na której zobaczymy aktualnie aktywnych użytkowników komunikatora.

Ponadto do głównego ekranu będzie można wrócić za pomocą jednego dotknięcia. Wystarczy kliknąć na przycisk Home, który znajduje się w lewym górnym rogu.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)