Facebook Messenger przekroczył miliard użytkowników

Facebook Messenger przekroczył miliard użytkowników

Facebook Messenger przekroczył miliard użytkowników
Źródło zdjęć: © Facebook
21.07.2016 10:29, aktualizacja: 21.07.2016 14:41

Aplikacja Facebook Messenger działa w prawie każdym kraju świata i na trzech najbardziej popularnych platformach mobilnych - Apple iOS, Google Android oraz Windows Phone

Messenger swoją zawrotną liczbę użytkowników zawdzięcza prawdopodobnie zapowiedzianemu niedawno wyłączeniu możliwości przesyłania wiadomości w aplikacji mobilnej Facebook. W styczniu z Messengera korzystało 80. milionów, zatem przez 7 miesięcy komunikator zyskał ponad 200 milionów nowych użytkowników. Z czego w ciągu zaledwie ostatnich dwóch miesięcy przybyło ich aż 100 milionów.

Jak się okazuje jest to druga najpopularniejsza aplikacja na iOS. Pierwsze miejsce dzierży nieprzerwanie... Facebook. Do tego każdego miesiąca wysyłanych jest ponad miliard wiadomości pomiędzy ludźmi a firmami - rok temu ta liczba była o połowę mniejsza.

Jednak Facebook Messenger, to nie tylko pisanie wiadomości. Za pomocą komunikatora ludzie tworzą plany, dzielą się marzeniami, wykonują płatności, żartują, grają, dają bliskim znać, że o nich myślą oraz robią mnóstwo innych rzeczy. Co miesiąc przez Messengera przechodzi 1. miliardów zdjęć, zaś każdego dnia wysyłanych jest 22 milionów GIF-ów.

W Messengerze można również zagrać w gry. Pierwszą, która się pojawiła w aplikacji, były szachy, następnie koszykówka - zagrano w nią już ponad 1,2 mld razy. Podczas trwania mistrzostw Europy w piłkę nożną doszła trzecia gra - piłka nożna.

Obraz
© (fot. Facebook)
Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)