Dotykowe wyświetlacze: Nokia powinna bać się Apple?

02.12.2007 11:30, aktual.: 03.12.2007 09:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak sugeruje brytyjski analityk Richard Windsor, Nokia może nie mieć łatwego życia podczas wprowadzania nowych modeli telefonów. A przynajmniej tych, w których wykorzystany zostanie dotykowy ekran...

Zdaniem Windsora, Nokia może opóźniać wprowadzenie modeli z dotykowymi ekranami. Powodem ma być zagrożenie ze strony Apple, które opatentowało sporą liczbę technologii wykorzystanych w iPhone.

Prawa zastrzeżono m.in. w przypadku stosowanego w telefonie ekranu. Sam Jobs opisywał go jako zapewniający znacznie większą precyzję niż inne dotykowe wyświetlacze.

Windsor podejrzewa, że Nokia nie zdecyduje się na walkę w sądzie. Jego zdaniem fiński producent wybierze drogę pokojową i wykupi licencję od Apple.

Na rynku od wielu lat obecne są palmtopy z funkcją telefonu i dotykowym wyświetlaczem. Sam iPhone doczekał się wielu naśladowców, wśród nich choćby słynnego HTC Touch Dual - http://www.pcworld.pl/news/128406.html. Dlaczego więc problemy miałyby dotyczyć wyłącznie Nokii? Tego Windsor już nie tłumaczy.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)