Dotykowe wyświetlacze: Nokia powinna bać się Apple?

Dotykowe wyświetlacze: Nokia powinna bać się Apple?

02.12.2007 11:30, aktualizacja: 03.12.2007 09:48

Jak sugeruje brytyjski analityk Richard Windsor, Nokia może nie mieć łatwego życia podczas wprowadzania nowych modeli telefonów. A przynajmniej tych, w których wykorzystany zostanie dotykowy ekran...

Zdaniem Windsora, Nokia może opóźniać wprowadzenie modeli z dotykowymi ekranami. Powodem ma być zagrożenie ze strony Apple, które opatentowało sporą liczbę technologii wykorzystanych w iPhone.

Prawa zastrzeżono m.in. w przypadku stosowanego w telefonie ekranu. Sam Jobs opisywał go jako zapewniający znacznie większą precyzję niż inne dotykowe wyświetlacze.

Windsor podejrzewa, że Nokia nie zdecyduje się na walkę w sądzie. Jego zdaniem fiński producent wybierze drogę pokojową i wykupi licencję od Apple.

Na rynku od wielu lat obecne są palmtopy z funkcją telefonu i dotykowym wyświetlaczem. Sam iPhone doczekał się wielu naśladowców, wśród nich choćby słynnego HTC Touch Dual - http://www.pcworld.pl/news/128406.html. Dlaczego więc problemy miałyby dotyczyć wyłącznie Nokii? Tego Windsor już nie tłumaczy.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)