Microsoft staje się bardziej jak Apple

Microsoft staje się bardziej jak Apple

Microsoft staje się bardziej jak Apple
Źródło zdjęć: © aanjhan / flickr.com / CC
11.10.2012 11:00

W corocznym liście do udziałowców Microsoftu, Steve Ballmer przyznał, choć oczywiście nie wprost, że jego firma czerpie biznesowe inspiracje od Apple'a.

Trzy flagowe produkty Microsoftu - Windows 8. Windows Phone 8 oraz Xbox 360 - będą oferować ujednolicony interfejs użytkownika, Modern UI. Nie będą więc wyglądać zupełnie inaczej, jak do tej pory, ale właśnie na wzór produktów Apple - będą odznaczać się własnym, stałym stylem. Do tego firma z Redmond niedługo wprowadzi na rynek swój własny tablet Microsoft Surface, który ma być sporą konkurencją w tym segmencie rynku, a przecież po sieci krążą pogłoski o tym, że szykowany jest także smartfon z linii Surface. Do tego Microsoft pozostaje oczywiście producentem akcesoriów komputerowych, takich jak myszy i klawiatury.

W liście do udziałowców, Ballmer napisał:
- _ To wpływa na to, w jaki sposób prowadzimy firmę, jak rozwijamy nowe doświadczenia, i jak wprowadzamy produkty na rynek zarówno dla konsumentów, jak i przedsiębiorstw. To znaczący krok ku zmianie tego co robimy, oraz jak widzimy samych siebie - jako firmę sprzętowo-usługową. _

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Tani i w końcu szybki"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)