Nokia wygina wyświetlacze i obudowy

Nokia wygina wyświetlacze i obudowy

Nokia wygina wyświetlacze i obudowy
Źródło zdjęć: © YouTube.com
20.01.2010 13:09, aktualizacja: 21.01.2010 11:14

Nokia złożyła w amerykańskim Urzędzie Patentowym wniosek o zastrzeżenie urządzenia posiadającego nie tylko elastyczny ekran, ale również obudowę. Czy to oznacza, że już niedługo na rynku zobaczymy urządzenie, które do złudzenia przypominać będzie prototypowy model Morph?

W złożonym przez Nokię wniosku patentowym możemy przeczytać m.in., że dotyczy on _ interfejsu użytkownika, urządzenia oraz zaawansowanej interakcji z użytkownikiem, głównie z wykorzystaniem elastycznego ekranu _. Czy to oznacza, że wizja zaprezentowana przez urządzenie o nazwie _ Morph _ jest coraz bliższa realizacji?

Obraz
© (fot. Nokia)

Nowatorska metoda interakcji z użytkownikiem opiera się m.in. na wykonywaniu określonych wcześniej czynności poprzez zmianę kształtu urządzenia. Np. jego zwinięcie w kształt puszki (walca) spowoduje wyszukanie pubów czy barów w okolicy, zarówno dowolnych, jak i konkretnie wcześniej określonych, np. tylko danej sieci.

Wygięcie telefonu do połowy, wnętrzem do góry, spowoduje wyszukiwanie najbliższych restauracji, dowolnych lub zrzeszonych w konkretnej sieci. W przypadku wygięcia telefonu w drugą stronę - rozpocznie się wyszukiwanie znajdującego się w pobliżu noclegu - pokoju gościnnego, hostelu czy hotelu. Również w tym przypadku będzie można określić czy chodzi nam o dowolne, czy też konkretne miejsce noclegowe.

Obecnie nie wiadomo kiedy pierwsze egzemplarze takich telefonów miałyby trafić do sprzedaży. Jednak z wcześniejszych zapowiedzi Nokii wynika, że do roku 2015 urządzenia takie mają być już standardem na rynku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (69)