Nokia wygina wyświetlacze i obudowy

Nokia wygina wyświetlacze i obudowy20.01.2010 13:09
Nokia wygina wyświetlacze i obudowy
Źródło zdjęć: © YouTube.com

Nokia złożyła w amerykańskim Urzędzie Patentowym wniosek o zastrzeżenie urządzenia posiadającego nie tylko elastyczny ekran, ale również obudowę. Czy to oznacza, że już niedługo na rynku zobaczymy urządzenie, które do złudzenia przypominać będzie prototypowy model Morph?

W złożonym przez Nokię wniosku patentowym możemy przeczytać m.in., że dotyczy on _ interfejsu użytkownika, urządzenia oraz zaawansowanej interakcji z użytkownikiem, głównie z wykorzystaniem elastycznego ekranu _. Czy to oznacza, że wizja zaprezentowana przez urządzenie o nazwie _ Morph _ jest coraz bliższa realizacji?

288764352927119507
Źródło zdjęć: © (fot. Nokia)

Nowatorska metoda interakcji z użytkownikiem opiera się m.in. na wykonywaniu określonych wcześniej czynności poprzez zmianę kształtu urządzenia. Np. jego zwinięcie w kształt puszki (walca) spowoduje wyszukanie pubów czy barów w okolicy, zarówno dowolnych, jak i konkretnie wcześniej określonych, np. tylko danej sieci.

Wygięcie telefonu do połowy, wnętrzem do góry, spowoduje wyszukiwanie najbliższych restauracji, dowolnych lub zrzeszonych w konkretnej sieci. W przypadku wygięcia telefonu w drugą stronę - rozpocznie się wyszukiwanie znajdującego się w pobliżu noclegu - pokoju gościnnego, hostelu czy hotelu. Również w tym przypadku będzie można określić czy chodzi nam o dowolne, czy też konkretne miejsce noclegowe.

Obecnie nie wiadomo kiedy pierwsze egzemplarze takich telefonów miałyby trafić do sprzedaży. Jednak z wcześniejszych zapowiedzi Nokii wynika, że do roku 2015 urządzenia takie mają być już standardem na rynku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)