Nokia powraca! Jako wierna kopia urządzeń Apple? Oto Nokia N1

Nokia powraca! Jako wierna kopia urządzeń Apple? Oto Nokia N1
Źródło zdjęć: © n1.nokia.com

26.05.2015 10:39, aktual.: 26.05.2015 12:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ci, którzy uważają, że Nokia została pogrzebana i pożarta przez Microsoft są w błędzie. Otóż, ta fińska firma wciąż działa i ma się całkiem dobrze. Najnowszy produkt podbija serca Chińczyków i już wkracza wolnym krokiem do Europy. Polacy również mogą się nad nim pochylić, ale nie będzie to proste.

Obraz
© (fot. n1.nokia.com)

Mowa o tablecie Nokia N1. Pewnie pierwszą rzeczą, która rzuca się wam w oczy jest oczywiste podobieństwo do iPada. Oprócz tego, ładowanie Nokii N1 odbywa się za pomocą dwustronnego złącza USB, znajdującego się pomiędzy dwoma głośnikami u spodu tabletu. Tak, jak w iPadzie.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Czymkolwiek sugerował się projektant tego sprzętu, i tak trzeba przyznać, że urządzenie prezentuje się całkiem przyjemnie. Co ciekawsze, tablet od Nokii działa w oparciu o system... Android Lollipop. Może to być spore zaskoczenie, ponieważ zdawać by się mogło, że Nokia po sprzedaży Microsoftowi swojego działu mobile również sięgnie po instalowany w smartfonach Lumia system Windows, a tu taka niespodzianka. Urządzenie wyróżnia między innymi sposób, w jaki wyszukujemy pliki i aplikacje. Wystarczy "namalować" pierwszą literę nazwy i automatycznie pojawia się lista aplikacji , których nazwy rozpoczynają się danym znakiem.

Już w styczniu pisaliśmy, że Foxconn przygotował 2. tys. sztuk, które wyprzedano w zaledwie 4 minuty i 2 sekundy od rozpoczęcia przyjmowania zamówień. Teraz urządzenie wkracza na rynek tajwański i teoretycznie na europejski. W Azji N1 został wyceniony na równowartość około 1010 zł, a brytyjski Amazon oferuje go za... ponad 1700 zł! Wygląda na to, że bardziej opłacalnym byłoby nabyć tego "iPada na Androidzie od Nokii", sprowadzając go z Chin.

Obraz
© (fot. YouTube / Nokia)

Czy warto? Na to każdy odpowie już sobie sam. Czterordzeniowy 64-bitowy procesor Intel Atom Z358. taktowany jest zegarem 2.33 GHz. 2 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci eMMC. Wyświetlacz prezentuje treści na ekranie o przekątnej 7.9 cali i rozdzielczości 2040 x 1536 pikseli. Zdjęcia wykonamy dwoma aparatami - przednim 5 MPix i głównym 8 MPix. Akumulator gromadzi 5300 mAh. N1 jest gruby na zaledwie 6.9 mm i waży nieco ponad 300 g.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)