Creative kontra Asus - walka idzie na noże

Creative kontra Asus - walka idzie na noże
Źródło zdjęć: © WP.PL

02.04.2008 01:00, aktual.: 02.04.2008 10:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Creative wydało niezwykle kategoryczne oświadczenie w kwestii kart dźwiękowych firmy Asus. Zdaniem producenta znanej serii Sound Blaster i Audigy, Asus wprowadza użytkowników w błąd deklarując kompatybilność z EAX 3/4/5.

Do kilku witryn zajmujących się tematyką sprzętu komputerowego Creative rozesłało e-mail w sprawie kart dźwiękowych Asusa - a konkretnie modeli Xonar D2 i D2X, które ostatnio zyskują na popularności.

Przedstawiciele Creativa oznajmili w wiadomości, że _ "Asus wprowadza w błąd klientów sugerując, jakoby karty firmy obsługiwały EAX 5. Tymczasem nie są one kompatybilne ani z EAX 5, ani z EAX 3 czy EAX 4. Nowe sterowniki Asusa fałszywie zgłaszają zdolność do obsłużenia EAX 5, by gry wykorzystujące ten standard generowały dźwięk przestrzenny na kartach Asusa. Co więcej, kilkaset tytułów wykorzystujących EAX 3 lub EAX 4 do tworzenia efektów 3D, nie zdoła ich wygenerować na kartach Asusa". _

Obraz
© Karta Xonar (fot. Asus)

Creative wystraszone konkurencją?

Dziennikarze z TGDaily poprosili przedstawicieli Asusa o komentarz. Oto odpowiedź firmy: "Uaktualnienie sterowników do kart Xonar z DS3D GX 1.0 do DS3D GX 2.0 to nasza odpowiedź na głosy domagające się kompatybilności z grami wykorzystującymi EAX 5.0. DS3D GX 2.0 pozwala graczom na aktywację opcji związanych z EAX w grach uruchamianych w Viście i w Windows XP. Rozwiązanie powoduje [m.in.], że wywołania DirectSound3D i EAX kierowane są do rdzenia DS3D GX. ( ... ) Implementacja Asusa [rzeczywiście] nie jest wiernym odwzorowaniem EAX 5.0"

Redaktorzy utrzymują, że Creative może się bać nowej konkurencji. Firma bowiem od pewnego czasu wydaje się zupełnie zapominać - http://www.pcworld.pl/news/145631.html, że żyje tylko dzięki klientom, którzy zdecydowali się na na zakup ich kart...

Warto zajrzeć: "Asus and Creative going to war over sound - http://www.tgdaily.com/content/view/36670/118/" ( w języku angielskim )

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)