Program zwrotu zużytych wkładów Lexmarka

Program zwrotu zużytych wkładów Lexmarka

06.08.2009 14:24, aktual.: 06.08.2009 14:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W celu minimalizacji obciążenia środowiska, które generowane jest poprzez produkcję i wykorzystanie materiałów eksploatacyjnych, firma Lexmark wdrożyła Program Zwrotu Zużytych Wkładów. Całkowicie bezpłatny i łatwy w korzystaniu program ma zachęcić klientów do poddawania recyklingowi pustych tonerów urządzeń drukujących.

Badania Cyklu Życia (Lexmark LCA) wykazały, że obciążenie środowiska generowane w procesach druku w 80. pochodzi ze zużycia papieru, a w 6% ze zużycia tonerów.

Obraz

Działający od kilkunastu lat Program Zwrotu Zużytych Wkładów zapewnia możliwość całkowicie bezpłatnego oddania zużytych kaset z tonerem. Dla zapewnienia jak największej efektywności, Lexmark w jego ramach współpracuje z wieloma firmami, które zajmują się zbieraniem odpadów. Główną ideą programu jest zmniejszenie ilości odpadów stałych oraz zasobów zużywanych w procesach produkcji, poprzez odpowiednie przetworzenie pustych wkładów. Proponowany przez Lexmarka program, zapewnia możliwości zwrotu materiałów, które opracowane zostały tak, by korzystanie z nich było jak najbardziej komfortowe. Z myślą o klientach, którzy wykorzystują duże ilości materiałów eksploatacyjnych, zaprojektowano specjalne pojemniki, które umożliwiają zwrot dużej liczby zużytych wkładów. Są one dostępne całkowicie bezpłatnie, w dwóch rozmiarach – małym, który może pomieścić od 5 do 15 zużytych wkładów oraz dużym, który umożliwia zwrot od 16 od 40 kaset po tonerze. Rozwiązanie to pozwala na zmniejszenie częstotliwości wysyłania
wykorzystanych kaset. Firma Lexmark oferuje także usługę dostarczenia i wymiany niniejszych pojemników. Skorzystanie z programu możliwe jest po zarejestrowaniu drogą internetową. W przypadku mniejszego zapotrzebowania na materiały eksploatacyjne, firma Lexmark proponuje możliwość indywidualnego odbioru zużytych kaset. W tym przypadku zużytą kasetę należy włożyć do plastikowego worka a następnie pudełka, w którym zapakowany był nowo zainstalowany wkład. Tak przygotowane co najmniej dwie kasety mogą zostać wysłane do firmy Lexmark za pośrednictwem kuriera. Przesyłką można zamówić telefonicznie (nr: 0-61 819-92-43) lub wysyłając faksem formularz (dostępny na stronie internetowej firmy Lexmark) na numer 0-61 817-08-38 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej (cartridge-collection@kuehne-nagel.com).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)