Asus DVD-RW x20

Asus DVD-RW x20

Asus DVD-RW x20
Źródło zdjęć: © Asus
31.08.2007 15:30, aktualizacja: 31.08.2007 15:43

Na półki sklepowe trafia kolejna nagrywarka DVD firmy ASUS - model DRW-2014 L1T. Urządzenie, które umożliwia zapis płyt DVD z prędkością 20x, przeznaczone jest do montażu w obudowie komputera.

Asus DRW-2014 L1T przeznaczony jest do montażu w 3,5-calowej kieszeni komputera PC - komunikuje się z nim za pomocą interfejsu SATA. Urządzenie mierzy 148,5 x 42,6 x 173 mm, waży 800 gramów i dostępne jest w trzech kolorach - białym, czarnym i beżowym. Nowość pozwala zapisywać płyty z następującymi maksymalnymi prędkościami: 20x DVD-R, 6x dla DVD-RW, 18x dla DVD+R, 8x dla DVD+RW, 8x dla DVD+/-R ( DL ), 14x dla DVD-RAM, 48x dla CD-R i 32x dla CD-RW. Z kolei odczyt krążków odbywa się z maksymalną prędkością 16x dla DVD-ROM i 48x dla CD-ROM. Nagrywarka oddaje ponadto użytkownikowi do dyspozycji przydatną funkcję LightScribe ( umożliwia wypalanie etykiet ).

Warto też wspomnieć o zastosowanych technologiach:

Airflow Field Modification ( AFFM ) - rozwiązanie wyrównujące ciśnienie powietrza wewnątrz napędu, dzięki czemu redukowane są drgania wywołane przez nierównomiernie rozłożone obszary powietrza o różnych ciśnieniach. Redukcja drgań w bezpośredni sposób przekłada się na zmniejszenie hałasu i poprawę jakości odczytu i zapisu danych.

Smart Speed - automatycznie dopasowuje prędkość odczytu płyty do aktualnie uruchomionej aplikacji. Dzięki temu napęd rozpędza płytę do dużych prędkości obrotowych tylko wtedy, kiedy jest to naprawdę konieczne. W pozostałych przypadkach płyta obraca się wolniej, a co za tym idzie także ciszej. Rozwiązanie to dodatkowo wydłuża czas życia napędu i nośników.

FlextraLink - zapobiega przerwaniu strumienia danych podczas nagrywania

*FlextraSpeed *- dobiera optymalną prędkość zapisu do danego nośnika

Auto Vibration Reducing System ( AVRS ) - dba o redukuję wibracji oraz hałasu

Urządzenie, które jest kompatybilne z systemami Windows Vista/XP/NT/2000, wyposażone zostało w oprogramowanie NERO 7.0. Więcej informacji na jego temat można znaleźć pod tym adresem. - http://www.asus.com/news_show.aspx?id=8285

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)