Creative: dźwiękowa nowość na PCI Express

Creative: dźwiękowa nowość na PCI Express

Creative: dźwiękowa nowość na PCI Express
Źródło zdjęć: © Creative
07.12.2007 16:00, aktualizacja: 07.12.2007 16:11

Firma Creative wprowadziła do swojej oferty nową kartę dźwiękową - model o oznaczeniu Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio PCI Express. Urządzenie - jak można wywnioskować z jego oznaczenia - korzysta z interfejsu PCI Express.

Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio PCI Express przeznaczona jest dla użytkowników, których komputer wyposażony jest w złącze PCI Express. Oferuje najważniejsze technologie X-FI Xtreme Fidelity - X-Fi Crystalizer ( przywraca szczegółowość i wyrazistość odtwarzanego dźwięku, utracone podczas kompresji MP3 i DivX ) i X-Fi CMSS-3D ( przekształca stereofonicznych dźwięk muzyki i filmów w dźwięk przestrzenny, nawet w zwykłych słuchawkach ). Urządzenie jest w pełni kompatybilne z architekturą Universal Audio Architecture ( UAA ) systemu Vista. Co ciekawe, jego zakup uprawnia do bezpłatnego pobrania odtwarzacza Cyberlink PowerDVD z dekoderem DTS i Dolby Digital-EX.

"_ Udostępnienie technologii audio Xtreme Fidelity na szynie PCI Express umożliwi kolejnej generacji użytkowników Windows pokonanie ograniczeń układów audio wbudowanych w płyty główne " - powiedział Darragh O'Toole, europejski menedżer marki produktów audio w firmie Creative. " Pełna kompatybilność z UAA i zintegrowany cyfrowy układ wejścia-wyjścia czynią z tej karty doskonałe narzędzie rozbudowy każdego nowego komputera PC - a przede wszystkim tych pracujących z systemem Vista. _"

Dane techniczne:
Odtwarzanie: Stereo/Surround: do 24-bit/96kHz
Nagrywanie: do 24-bit/96kHz
SPDIF: do 24-bit/96kHz

Złącza:
Wejście mikrofonowe/liniowe
Wyjście słuchawkowe/wyjście liniowe ( przedni lewy/prawy )
Wyjście liniowe 2 ( boczny lewy/prawy )
Wyjście liniowe 3 ( centralny/niskotonowy )
Cyfrowe wyjście optyczne
Cyfrowe wejście optyczne
Panel przedni kompatybilny z Intel HD ( 2x5pin )

Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio PCI Express została wyceniona przez producenta na 269 PLN brutto. Więcej na jej temat można znaleźć pod tym adresem. - http://pl.europe.creative.com/products/product.asp?category=1&subcategory=208&product=16770&nav=-1

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)