Computex 2009: Acer pierwszy z Androidem? Linux w tle

Computex 2009: Acer pierwszy z Androidem? Linux w tle

Computex 2009: Acer pierwszy z Androidem? Linux w tle
Źródło zdjęć: © IDG.pl
02.06.2009 13:00, aktualizacja: 02.06.2009 13:36

Acer zapowiedział, że już w trzecim kwartale bieżącego roku wprowadzi na rynek netbooka Aspire One wyposażonego w mobilny system Google Android.

Urządzenie będzie technicznie zbliżone do większości modeli z linii Aspire One z Windows XP zaoferuje więc standardowo mikroprocesor Intel atom i ekran o przekątnej 10,1 cala.

Bardzo możliwe, że netbook Acera będzie pierwszym na świecie modelem pracującym na Androidzie. Konkurencją może być właściwie jedynie chińska firma Guangzhou Skytone Transmission Technologies, która twierdzi, że kończy już fazę testów swojego projektu.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo (jęz. angielski):

Większość znajdujących się na rynku netbooków wyposażonych jest w Windows Xp bądź Linuksa. Google zamierza rozpocząć konkurencję w tym segmencie za pomocą swojego systemu mobilnego Android, który ma umożliwić znacznie łatwiejszą nawigację w Sieci - szczególnie po witrynach YouTube i Google Maps.

Jim Wong, dyrektor sprzedaży w firmie Acer, powiedział, że Android notuje coraz większą popularność wśród użytkowników. Acer chce wykorzystać te trend i jak najszybciej zaoferować urządzenia wyposażone w ten system.

Aspire One zaprezentowany przez Acera na targach Computex pozwalał prowadzącemu prezentację na swobodne przełączanie pomiędzy Windows XP a Androidem. Wong dodał jednak, że w finalnej wersji znajdzie się Android oraz jedna z dystrybucji Linuksa.

Wong nie zdradził przyszłej ceny netbooka. Zaznaczył za to, że urządzenie będzie tańsze od swojego odpowiednika z Windowsem.

Podczas targów Computex również inne firmy zapowiadały swoje wersje netbooków z Androidem. Większość z nich deklarowała jednak, że urządzenia wyposażone zostaną w mikroprocesory Qualcomm. Acer zamierza natomiast trzymać się linii Intel Atom.{{f:null}}

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)